Legimi odpowiada na apel Fundacji Powszechnego Czytania i udostępnia za darmo książki dla dzieci i młodzieży

13 marca 2020


Legimi, serwis oferujący ebooki i audiobooki w abonamencie, odpowiedział na apel Fundacji Powszechnego Czytania i dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Od dziś rodzice mogą pobrać dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe.

Z powodu zagrożenia koronawirusem wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu. Fundacja Powszechnego Czytania zachęcała wczoraj, aby wykorzystać ten czas na lekturę książek ze swoimi pociechami. „To, jakie skutki psychiczne przyniesie kwarantanna, w ogromnej mierze zależy od nas, dorosłych. Zachęcamy do czytania z dziećmi książek w tym czasie. Czytanie uspokaja ? zarówno nas jak i dzieci; co więcej ? ten niewielki wysiłek rodzica bardzo istotnie podnosi poczucie bezpieczeństwa dzieci. Wspaniałym efektem ubocznym będzie budowanie kompetencji emocjonalnych, społecznych i poznawczych dzieci, co stanowi fundament sukcesu w szkole. Warto skorzystać z tej niełatwej okazji, by przekuć kryzys na wielką wartość” ? mówi Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania.

W odpowiedzi na apel fundacji serwis Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym ? zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatko. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

„Niemalże z dnia na dzień setki tysięcy, jeśli nie miliony osób, muszą poradzić sobie z problemem zamkniętych placówek oświatowych. Bliska nam jest propozycja Fundacji Powszechnego Czytania, zakładająca wykorzystanie czasu, jaki otrzymały nasze dzieci, na m.in. sięgnięcie po książkę. Szczególnie, że rozwiązania udostępniane przez Legimi idealnie nadają się do wykorzystania w zaistniałej w Polsce sytuacji. Mamy nadzieję, że choć trochę będziemy w stanie pomóc” ? komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Wśród udostępnionych tytułów znajdują się zarówno bestsellery ostatnich miesięcy i lat, jak np. „Księga luster” Adama Fabera i „Najwyższa góra świata” Anny Onichimowskiej, ale też klasyka („Chatka Puchatka” A. A. Milne’a czy „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja). Pełną listę książek znaleźć można na stronie akcji. W przypadku zainteresowania projektem ze strony rodziców Legimi nie wyklucza kontynuacji i przygotowania dodatkowej kolekcji.

[am]
fot. Patricia Prudente / Unsplash

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy