banner ad

Lee Child jednak nie skończy przygód Jacka Reachera na 21. tomie. Właśnie podpisał umowę na kolejne 4 książki

8 czerwca 2016

lee-child-napisze-nowe-reachery1
Dobra wiadomość dla wielbicieli Jacka Reachera. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Lee Child nie zakończy przygód swego bohatera na 21. tomie. Właśnie podpisał umowę z wydawcą na kolejne trzy powieści oraz jeden zbiór opowiadań i nowel.

Choć polscy czytelnicy mogli w styczniu przeczytać najnowszą książkę o byłym żandarmie wojskowym Jacku Reacherze, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość, zatytułowaną „Zmuś mnie”, radość z lektury zakłócały obawy o przyszłość serii. Zapowiadana na listopad tego roku powieść „Night school” (z ang. „Szkoła wieczorowa”) miała bowiem być 21. tytułem w serii, a to, jeśli wierzyć deklaracjom autora, wieszczyło koniec Jacka Reachera.

„Chciałem dorównać i dla szacunku nie przekroczyć ilości powieści Johna D. MacDonalda o Travisie McGee. Napisał ich dwadzieścia jeden. To jedna z najlepszych serii, jakie powstały. (…) Czuję więc, że powinienem napisać dwadzieścia jeden powieści o Jacku Reacherze i się zatrzymać” ? powiedział jakiś czas temu Lee Child w wywiadzie dla „Playboya”.

Cień nadziei na zmianę decyzji mógł dawać fakt, że zapowiadany na listopad 21. tom nie otrzymał tytułu, jakim miała kończyć się seria ? „Die lonely” („Umrzeć samotnie”). Teraz mamy już oficjalne oświadczenie autora, w którym wyjaśnia: „To proste: zmieniłem zdanie co do zakończenia serii ze względu na czytelników. To oni odpowiadają za fenomen Reachera i chcą więcej, a kim ja jestem, żeby powiedzieć im nie? Wciąż też jest wiele historii do opowiedzenia”. Pierwsza z książek napisana w ramach nowej umowy ukaże się jesienią 2017 roku.

Na zdjęciu poniżej: Lee Child podczas pracy nad jedną ze swoich powieści.

lee-child-napisze-nowe-reachery2

[am]
fot. Sigrid Estrada

Tematy: , ,

Kategoria: newsy