Kultowa okładka Spider-Mana w czarnym stroju może być twoja już od 131 tysięcy dolarów

4 listopada 2014

czarny-spider-man-aukcja1
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych okładek w historii komiksu została wystawiona na sprzedaż. Oryginalna ilustracja Todda McFarlane?a wykorzystana w 300. numerze „The Amazing Spider-Man” może być twoja już od 131 tysięcy dolarów.

„The Amazing Spider-Man #300” był szczególnym komiksem z wielu powodów – nie tylko dlatego, że to okrągły, 300. numer serii, wydany w 25 rocznicę jej istnienia, ale także z uwagi na fakt, że to właśnie w tym zeszycie po raz pierwszy Spider-Man staje do pojedynku z jednym ze swych najbardziej znanych wrogów, Venomem. To również jedna z najlepszych prac Todda McFarlane?a, który zasłynął później na całym świecie jako twórca „Spawna”.

Oryginalna plansza o rozmiarach 25,4 cm x 38,1 cm podpisana została przez McFarlane?a i zawiera z tyłu odręczną notatkę autora. Aktualnie cena wynosi nieco ponad 131 tysięcy dolarów, ale należy oczekiwać, że do końca aukcji (do 22 listopada) zdąży jeszcze znacząco wzrosnąć. Poprzednia licytowana okładka McFarlane?a do „The Amazing Spider-Man #328” pobiła w 2012 roku rekord, osiągając cenę 657 250 dolarów, co uczyniło ją najdroższym oryginalnym przedmiotem amerykańskiej sztuki komiksowej w historii.

czarny-spider-man-aukcja2

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy