Książkowy gigant na krakowskim rynku

24 listopada 2017


Na Rynku Głównym w Krakowie stanęła najprawdopodobniej największa książka, jaką kiedykolwiek widziano w Polsce. Olbrzymia instalacja w charakterystycznym żółtym kolorze to kolejna inicjatywa promująca akcję Czytaj PL.

Gigant waży blisko pół tony i mierzy niemal dwa metry. Imituje otwartą książkę z ruchomymi, przewracanymi przez przechodniów stronami. Każda z 12 stron jest poświęcona jednemu z e-booków dostępnych w tym roku w ramach Czytaj PL. Instalacja ma zachęcić do udziału w akcji wszystkich tych, którzy dotąd jeszcze o niej nie słyszeli, dlatego na wielkich kartach znajdują się też kody QR, umożliwiające dostęp do darmowej lektury.

Czytaj PL trwa od 2 listopada. Już na półmetku akcja bije ubiegłoroczne rekordy: jak dotąd czytelnicy wypożyczyli łącznie 50 tysięcy książek, wysłali 7 tysięcy zaproszeń do znajomych i 100 tysięcy razy odwiedzili stronę czytajpl.pl. Akcja obejmuje blisko 500 miast i miejscowości. Na ponad 7 tysiącach nośników pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym do książek Jakuba Małeckiego („Ślady”), Gregory’ego Davida Robertsa („Shantaram”), Krzysztofa Piskorskiego („Czterdzieści i cztery”), Filipa Springera („Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”), Elżbiety Cherezińskiej („Korona śniegu i krwi”) i Camilli Lackberg („Księżniczka z lodu”).

Akcja trwa do 30 listopada, macie więc jeszcze kilka dni na darmową lekturę książek.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy