Książkomat w Słupsku został zniszczony jeszcze przed oddaniem urządzenia do użytku

23 sierpnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku już od kilku miesięcy zapowiadała, że po wakacjach przed swoim budynkiem przy ul. Grodzkiej otworzy książkomat. Urządzenie zostało niedawno zainstalowane, nie oddano go jeszcze do użytku, a… już ktoś je zniszczył.

Książkomat miał ułatwić wypożyczanie i oddawanie książek poza godzinami pracy biblioteki. Podobne urządzenia postawiono już w wielu miastach w Polsce. Instalują je nie tylko biblioteki publiczne, ale również uniwersyteckie. Mieszkańcy Słupska mieli zacząć korzystać z książkomatu w drugiej połowie września. Niestety pojawiły się nieprzewidziane okoliczności.

Jak donosi serwis Głos Pomorza, w nocy z soboty na niedzielę, z 21 na 22 sierpnia, ktoś wyrwał panel służący do sterowania urządzeniem. Policja przeprowadziła oględziny i zapowiedziała dochodzenie w sprawie.

Książkomat wciąż znajdował się w fazie testów i nie zdążył z niego skorzystać żaden czytelnik. Teraz uruchomienie usługi się opóźni, ponieważ biblioteka musi dokonać kosztownej naprawy.

Na zdjęciu: książkomat przy ul. Grodzkiej jeszcze przed zniszczeniem.

[am]
fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy