Książki Olgi Tokarczuk hitem w placówkach Poczty Polskiej. W okresie przedświątecznym sprzedano blisko 50 tysięcy egzemplarzy

20 stycznia 2020


Okazuje się, że w placówkach Poczty Polskiej dobrze sprzedawać się może również literatura piękna. A przynajmniej ta nagradzana i doceniana na całym świecie. Dowodem tego są książki Olgi Tokarczuk, które w minionym roku na pocztach sprzedawały się najlepiej.

Poczta coraz większy nacisk kładzie na ofertę wydawniczą. W 2019 roku sprzedaż prasy oraz książek stanowiła 25% przychodów z jej działalności handlowej, co oznacza, że klienci wydali na ten rodzaj produktów około 105 milionów złotych.

Hitem sprzedażowym w listopadzie i grudniu, a także w rankingu z całego minionego roku, okazała się powieść Olgi Tokarczuk „Bieguni”. Również inne dzieła noblistki cieszyły się dużym zainteresowaniem. W okresie przedświątecznym w placówkach pocztowych sprzedano łącznie blisko 50 tysięcy egzemplarzy książek pisarki.

Oprócz beletrystyki klienci Poczty chętnie kupują książki o zdrowiu, takie jak „Leki prosto z natury” oraz „Jak czytać wyniki badań”. Dużą popularnością cieszą się też repetytoria ósmoklasisty. Do grupy pocztowych bestsellerów można również zaliczyć przewodnik „Polska. Wyjątkowe weekendy i wakacje” oraz serię „Rozmówki na każdy wyjazd”.

Z uwagi na to, że klienci wysyłają coraz mniej listów, Poczta Polska rozwija inne obszary biznesowe, by poprawić rentowność sieci i móc nadal zapewniać wszystkim obywatelom dostęp do usług komunikacyjnych. Książki i książeczki dla dzieci stanowią wśród tych produktów poczesne miejsce i w 2019 roku były najchętniej kupowane z całego asortymentu, wraz z długopisami, bateriami, słodyczami i portfelami.

„W naszych placówkach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty usług pocztowych i finansowych, a przy okazji kupić książkę, grę planszową, zabawkę lub upominek. Sprzedaż wydawnictw jest szczególnie ważna dla mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, gdzie nie ma wielu księgarń” ? mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W 2019 roku na produkty sprzedawane w placówkach klienci Poczty Polskiej wydali łącznie około 425 milionów złotych.

[am]
fot. i źródło: Poczta Polska

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy