banner ad

Kraków wypożycza nowości książkowe za darmo wprost na twój telefon

31 lipca 2014

CzytajKRK-1
Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z platformą e-bookową Woblink uruchamia pionierskie przedsięwzięcie na rynku książki. Dzięki aplikacji mobilnej Czytaj KRK! czytelnicy będą mogli bezpłatne wypożyczać e-bookowe nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju i korzystać z nich za pośrednictwem? własnego telefonu! W mieście, w górach czy na plaży ? teraz najciekawsze książki będą zawsze pod ręką.

„To pierwsza taka akcja na świecie ? stworzyliśmy aplikację mobilną i udostępniamy czytelnikom książki zupełnie nieodpłatnie. Nie są to lektury szkolne czy książki z domeny publicznej, ale bestsellery i nowości wydawnicze. Z wielką satysfakcją pragnę powiedzieć, że nikt przed nami nie działał na taką skalę” ? mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Tegoroczna akcja będzie miała trzy odsłony ? w sierpniu, październiku oraz na przełomie listopada i grudnia. W ramach każdej z trzech tegorocznych edycji akcji do czytelników trafi dziesięć różnych pozycji. Sierpniowa e-półka zapełni się hitami książkowymi takich autorów jak m.in. Ignacy Karpowicz, Stanisław Lem, Binyavanga Wainaina, Dmitry Glukhovsky czy Michelle Corasanti.

Akcja ma formułę wypożyczalni książek elektronicznych, a więc jednorazowo czytelnicy mogą pobrać jeden tytuł, który będzie aktywny przez 30 dni. Po przeczytaniu książki można będzie ściągnąć kolejną pamiętając, że nowo ściągnięta pozycja zajmie miejsce tej poprzedniej.

W ramach każdej z edycji czytelnicy, po ściągnięciu na swój telefon aplikacji Czytaj KRK!, będą mogli zeskanować kod z plakatu, citylightu czy innego nośnika i wypożyczać w całości dostępne e-booki, wśród których znajdą się przede wszystkim nowości i bestsellery największych wydawnictw w kraju. Darmową aplikację Czytaj KRK! znajdziecie w sklepach App Store i Google Play, a QR kodów szukajcie w Krakowie już od jutra!

CzytajKRK-2

W ramach sierpniowej edycji przeczytamy następujące książki:

„Ości” – Ignacy Karpowicz
„Witajcie w Rosji” – Dmitry Glukhovsky
„Jony Ive” – Leander Kahney
„Kiedyś o tym miejscu napiszę” – Binyavanga Wainaina
„Drzewo migdałowe” – Michelle Corasanti
„Kongres futurologiczny” – Stanisław Lem
„Jak tu nie biegać” – Beata Sadowska
„Haiku. Haiku mistrzów” – Ryszard Krynicki
„Zamień chemię na jedzenie” – Julita Bator
„Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” – Andrzej Maleszka

Czytaj KRK! jest rozwinięciem projektu realizowanego w 2013 r. pod nazwą Wirtualna Biblioteka Krakowa. Na przystankach komunikacji miejskiej w sześciu miastach Polski pojawiły się wtedy plakaty przypominające biblioteczki z książkami, umożliwiające po zeskanowaniu kodu QR pobranie darmowych fragmentów blisko 70 nowości i hitów wydawniczych. Bezprecedensowa akcja, mająca na celu promocję czytelnictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyciągnęła uwagę największych ogólnopolskich mediów i czytelników, a darmowe fragmenty pobrano łącznie niemal 20 000 razy. W pierwszej odsłonie akcji wzięli udział wydawcy: Cyfrant, Insignis, Karakter, Otwarte, Sine Qua Non, Wydawnictwo a5, Wydawnictwo Literackie, Znak oraz Znak Emotikon.

Wszystkie informacje dotyczące akcji oraz listę dostępnych książek znajdziecie na stronie qr.miastoliteratury.pl.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy