Klub Murakamiego przy placu Zbawiciela w Warszawie już otwarty! Zobaczcie zdjęcia

30 października 2015

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_01
Jedno wyjątkowe miejsce, kilkadziesiąt książek do przeczytania i setki fanów Harukiego Murakamiego. Z okazji premiery najnowszego zbioru opowiadań japońskiego pisarza warszawska kawiarnia Karma zamieniła się w Murakami Klub. Będzie on działał do 4 listopada.

Klub wypełnił się setkami papierowych żurawi z origami, a na ścianach zawisły najpopularniejsze cytaty z powieści Murakamiego. Na miejscu można przeczytać i kupić wszystkie wydane w Polsce książki pisarza, a także zamówić specjalnie na tę okazję przygotowane drinki: „Zniknięcie słonia”, „Tańcz, tańcz, tańcz” czy „Sputnik Sweetheart”. Wstępując na plac Zbawiciela, można poczuć się jak w Tokio wprost z kart powieści japońskiego autora.

Murakami doskonale potrafi oddać klimat miejsca, w którym ludzie szukają ukojenia, zapomnienia i szaleństwa. Nic ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że sam przez siedem lat prowadził jazzowy bar Peter Cat w Tokio. To doświadczenie odbija się w opowiadaniach zawartych w tomie „Mężczyźni bez kobiet”, którego premiera zainspirowała Wydawnictwo Muza do otwarcia Murakami Klubu. Co ważne, autor osobiście wyraził zgodę na otworzenie przybytku.

Poniżej możecie przekonać się, jak było na otwarciu Murakami Klubu. Załączona galeria zdjęć to również przedsmak tego, co czeka was, jeśli do 4 listopada pojawicie się na placu Zbawiciela 3/5.

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_02

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_03

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_04

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_05

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_06

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_07

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_08

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_09

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_10

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_11

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_12

Otwarcie_Klubu_Maurakamiego_13

fot. jeśli nie oznaczono inaczej – Wydawnictwo Muza

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy