banner ad

Klasyczne baśnie z nowym morałem na czas pandemii koronawirusa. Pomysłowa kampania McDonald’s

8 września 2020

Jak wyglądałyby klasyczne baśnie, gdyby zostały stworzone współcześnie, w trakcie pandemii koronawirusa? Można się o tym przekonać dzięki nowej kampanii sieci McDonald’s zrealizowanej we współpracy z aktorką Anną Dereszowską.

Pandemia Covid-19 wymusza na wielu osobach konieczność dostosowania się do zaostrzonego reżimu sanitarnego. Jak przekonuje McDonald’s, życie według nowych zasad nie jest łatwe szczególnie dla dzieci, które nie zawsze rozumieją wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Skoro nauka przez zabawę i pozytywne skojarzenia jest jedną z najskuteczniejszych form edukacji, sieć postanowiła stworzyć własne wersje klasycznych baśni.

Już tytuły nowych baśni mówią, przed jakimi współczesnymi wyzwaniami stają znani bohaterowie: „Bajka o Kopciuszku, która nie poszła na bal”, „Czerwony Kapturek i wilk, który nie trzymał dystansu” oraz „Królewna Śnieżka i umyte jabłko”. Koronawirusowe wersje klasycznych historii czyta dla dzieci aktorka Anna Dereszowska. Pierwsza historia została już udostępniona w sieci i możecie ją obejrzeć poniżej, a premierę następnych dwóch zaplanowano w kolejnych tygodniach września.

Jak przekonuje psycholog dziecięcy Michał Kędzierski, w podobny sposób można edukować dzieci w wielu zagadnieniach, wykorzystując znane i lubiane książki. „Należy wybrać bajkę, którą dziecko zna i lubi. Ma ona wywoływać u niego pozytywne emocje, to bardzo ważne! Następnie należy 'przerobić’ ją tak, by postacie, otoczenie i część głównego wątku pozostały niezmienione, a by morał z niej wynikający był całkowicie nowy i zaskakujący” – powiedział.

Wysłuchajcie nową wersję baśni o Kopciuszku w wykonaniu Anny Dereszowskiej:

[am]

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy