banner ad

Kim był Paulo Coehlo, zanim stał się pisarzem? Film biograficzny o autorze „Alchemika” w kinach od 25 listopada

14 listopada 2016

film-biograficzny-coelho-1
Buntownik, gwiazda rocka, a potem pisarz. Historia Paulo Coelho zaczęła się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. 25 listopada do polskich kin studyjnych wejdzie film biograficzny, który opowie o losach twórcy „Alchemika”.

Biografia Paulo Coelho mogłaby z powodzeniem stać się materiałem na jego książkę. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60. i 70. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock?n?rolla stworzyły człowieka, którego książki zostały przetłumaczone na 80 języków, dostępne są w 224 krajach i sprzedały się w nakładzie ponad 165 milionów egzemplarzy.

film-biograficzny-coelho-2

„Paulo Coelho. Niesamowita historia” to mało znana opowieść o życiu jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Film w reżyserii Daniela Augusto przedstawia losy twórcy „Alchemika” i „Pielgrzyma” od pełnych buntu i poszukiwań początków aż po sam szczyt kariery. W roli tytułowej wystąpił wielokrotnie nagradzany w Ameryce Południowej aktor Júlio Andrade. Na ekranie towarzyszą mu Fabiana Gugli, Fabíula Nascimento, Enrique Díaz i Paz Vega.

film-biograficzny-coelho-3

„Nie byłem fanem Paulo Coelho, ale wiedziałem, że jego życia to wspaniały materiał na film. Dwa lata zajęło mi przekonanie go, żeby pozwolił nam opowiedzieć tę historię. Na początku jest zawsze bardzo podejrzliwy, ale przyszedł czas, że zmienił zdanie. Wtedy wysłałem mu pierwszą wersję scenariusza, a on skłamał, że bardzo mu się spodobał, tymczasem nawet go nie przeczytał (śmiech). Ale to dlatego, że jak już podjął decyzję, to pozostawił wszystko w naszych rękach” – wspomina reżyser.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Paulo Coelho. Niesamowita historia”:

Tematy: , ,

Kategoria: newsy