banner ad

„Kick-Ass” powróci jako czarnoskóra dziewczyna

29 czerwca 2016

kick-ass-czarnoskora-dziewczyna-1
Mark Millar i John Romita Jr zapowiadają restart przebojowej serii komiksowej „Kick-Ass”. Tym razem w tytułową postać wcieli się czarnoskóra dziewczyna.

Jeśli pamiętacie Dave’a Lizewskiego, zwykłego nastolatka, który pozazdrościł komiksowym superbohaterom i jako Kick-Ass zaczął wymierzać sprawiedliwość złoczyńcom w swoim mieście, to w zapowiadanym restarcie serii czeka was zwrot o 180 stopni. W nowym komiksie w roli tej ma bowiem pojawić się czarnoskóra dziewczyna.

„Nie wydaje mi się, aby wielu blondynów około trzydziestki czuło się niedostatecznie reprezentowanymi, kiedy chwytają za komiks albo oglądają film” – wyjaśnia powody takiej decyzji twórca i scenarzysta serii, Mark Millar. „Bycie starszym, młodszym, kobietą lub Afroamerykaninem wydaje się być dla mnie jako pisarza bardziej interesujące, ponieważ taka postać jest dość wyjątkowa i otwiera możliwości fabularne, które w osiemdziesięcioletniej historii komiksów superbohaterskich nie zostały wyeksploatowane. Ta dziewczyna zupełnie inaczej zabierze się do tego, aby stać się Kick-Ass”.

kick-ass-czarnoskora-dziewczyna-2

Millar nie chce na razie ujawniać żadnych szczegółów związanych z komiksem. Wiadomo jedynie, że historia będzie rozgrywać się w innym mieście. Scenarzyście marzy się, żeby Kick-Ass przypominał Jamesa Bonda lub Doctora Who, w których wciąż wcielają się nowe osoby. „Mniej więcej co cztery tomy chciałbym widzieć kogoś innego w tej masce. A czasem pojawi się ktoś tylko na jeden tom, albo nawet na jeden zeszyt”.

Pierwszy zeszyt z komiksem „Kick-Ass: The New Girl” ma trafić do sprzedaży w Stanach w styczniu 2017 roku. Wtedy też ukaże się pierwszy zeszyt nowego spin-offu „Hit-Girl”, do którego scenariusz rozpocznie Millar, a kontynuował będzie Daniel Way, rysunki zaś stworzy Rafael Albuquerque.

kick-ass-czarnoskora-dziewczyna-3

kick-ass-czarnoskora-dziewczyna-4

[aw,am]
źródło: The Hollywood Reporter

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy