Kevin J. Anderson napisał powieść na podstawie płyty Rush

26 września 2012


Autor science-fiction Kevin J. Anderson napisał powieść opartą na tekstach z najnowszej płyty zespołu Rush zatytułowanej „Clockwork Angels” (z ang. „Mechaniczne Anioły”).

Dziewiętnasty studyjny krążek legendarnego kanadyjskiego trio to concept album, który opowiada przygodową historię fantasty podlaną steampunkowym sosem. Młody człowiek podróżuje przez krainę pełną mechanicznych wynalazków, alchemii, napędzanych parą liniowców oraz opuszczonych miast. Na swojej drodze spotyka m.in. piratów, twardego i nieugiętego zegarmistrza oraz jego nemezis, Anarchistę.

Książka to efekt wieloletniej przyjaźni pomiędzy pisarzem, znanym m.in. ze współpracy z synem Franka Herberta przy kontynuowaniu cyklu „Diuna”, a Neilem Peartem, perkusistą i autorem większości tekstów Rush. To właśnie Neil zaproponował Andersonowi napisanie powieści, która rozwijałaby historię, jaką muzyk stworzył z myślą o najnowszej płycie zespołu.

Pierwsze zarysy konspektu panowie omówili, kiedy Rush grało koncerty w okolicy Kolorado, gdzie mieszka Anderson. „(Później) Neil przysłał mi teksty piosenek, jak tylko skończył je pisać i mogłem dodać więcej szczegółów, zawiązać razem wątki. Następnie w styczniu usłyszałem surowe wersje utworów z albumu(?). I to było jak dodanie paliwa rakietowego do mojej wyobraźni” ? tłumaczy pisarz.

Płyta Rush ukazała się w połowie czerwca tego roku, w samych Stanach sprzedając się w ciągu tygodnia od premiery w nakładzie przekraczającym sto tysięcy egzemplarzy. Powieść trafiła do amerykańskich księgarń we wrześniu.

Poniżej możecie zobaczyć „steampunkowy” teledysk Rush promujący płytę „Clockwork Angels”:

Na zdjęciu załączonym do newsa Kevin J. Anderson oraz Neil Peart z egzemplarzami świeżo wydanej powieści.

fot. archiwum pisarza

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy