banner ad

Kevin Costner zostanie pisarzem

18 września 2012


Nagrodzony Oscarami aktor i reżyser Kevin Costner podpisał umowę na publikację serii powieści przygodowych, z których pierwsza ukaże się w 2014 roku.

„The Explorers Guild” to opowiedziana w duchu książek Juliusza Verne?a, Rudyarda Kiplinga czy filmów nowej przygody pokroju „Indiany Jonesa” historia tajnego stowarzyszenia odkrywców, poszukujących „miejsc, gdzie światło przemienia się w cień, a rozum zastępują mity”. Pierwszym tom serii zatytułowany „A Passage to Shambhala” („Podróż do Shambhali”) rozgrywać się będzie podczas I wojny światowej, a celem grupy stanie się odnalezienie mitycznego złotego miasta buddystów.

Za powstanie serii odpowiada Kevin Costner do spółki z pisarzem Jonem Bardem. Ilustracje do książek wykona Rick Ross. Wydawnictwo Simon & Schuster zapowiada, że powieści będą skierowane do szerokiej grupy odbiorców, począwszy od „młodych dorosłych aż po bardziej dojrzałych miłośników przygód i tajemnic”.

Costner chciałby uczynić z ?The Explorer Guild? multimedialne przedsięwzięcie, dlatego książki będą stanowiły jedynie pierwszy etap rozwoju franczyzy. Aktor chciałby później w oparciu o powieści nakręcić serial animowany, a ostatecznie także filmy kinowe, w których planuje wystąpić.

Na zdjęciu załączonym do newsa od lewej: Jon Baird, Kevin Costner i Rick Ross.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy