Ken Follett napisze kolejny sequel „Filarów ziemi”

9 kwietnia 2014

Ken_follet_sequel_filarow
Wydawnictwo Pan Macmillan podpisało umowę z Kenem Follettem na napisanie trzech kolejnych powieści. Pierwszą z nich będzie sequel „Filarów ziemi”, monumentalnej sagi historycznej, która przyniosła temu brytyjskiemu autorowi thrillerów największy sukces.

„Pan Macmillan był moim wydawcą przez ćwierć wieku i okazaliśmy się drużyną, która odnosi sukcesy. Jestem bardzo zadowolony, że nasza współpraca będzie kontynuowana przez kolejną dekadę” ? oświadczył Follett.

Zgodnie z umową trzy nowe powieści ukażą się w ciągu dziewięciu lat, licząc od 2017 roku. Pierwszą z nich będzie sequel „Filarów ziemi”, czyli drugi po „Świecie bez końca” powrót pisarza do fikcyjnego miasta Kingsbridge w południowej Anglii, gdzie w XII wieku wzniesiono ogromną katedrę. Wydawnictwo Pan Macmillan zapowiada, że pozostałe dwie powieści, które ukażą się w ramach nowego kontraktu, również będą monumentalnymi eposami historycznymi.

Zanim Follett napisze sequel „Filarów ziemi”, czytelnicy będą mieli okazję poznać ostatni tom trylogii „Stulecie” pt. „Krawędź wieczności”. Powieść, której światowa premiera zapowiedziana jest na 16 września 2014, ukaże się w Polsce w listopadzie nakładem wydawnictwa Albatros.

fot. Mikelcg/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy