banner ad

Karta biblioteczna z podpisem Elvisa Presleya sprzedana za 7500 dolarów

17 sierpnia 2012


Karta biblioteczna z podpisem 13-letniego Elvisa Presleya została sprzedana na aukcji za 7500 dolarów. Autograf uważany jest za najwcześniejszy podpis legendarnego króla rock and rolla.

Na pochodzącą z 1948 roku kartę natrafił miejscowy bibliotekarz, kiedy przeglądał stare książki przeznaczone do wyrzucenia. W jednej z nich, przeznaczonej dla młodych czytelników publikacji na temat prezydenta Adrew Jacksona, wśród podpisów czytelników natrafił na podpis młodego Presleya. Na podstawie daty można wywnioskować, że nastolatek wypożyczył książkę ze szkolnej biblioteki w Memphis krótko po tym, jak przeprowadził się do miasta z rodzinnego Tupelo.

Karta biblioteczna wraz z książką, do której przynależała, została sprzedana podczas wtorkowej aukcji zorganizowanej przez Heritage Auctions za 7500 dolarów, czyli ponad dwukrotnie drożej niż początkowo oczekiwano. Na licytacji zorganizowanej z okazji 35 rocznicy śmierci Presleya można też było kupić inne przedmioty bezpośrednio z nim związane, jak pudełko po lekarstwach, prywatna broń, diamentowy sygnet czy płaszcz z wypisaną po wewnętrznej stronie notatką.

fot. Heritage Auctions

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy