banner ad

Kajko i Kokosz przypominają o zasłanianiu ust i nosa w gdańskich autobusach i tramwajach

3 listopada 2020

Miejska spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje przypomina pasażerom o obowiązku zasłaniania ust i nosa, a czyni to z pomocą popularnych bohaterów komiksowych – Kajka i Kokosza.

Plakaty z bohaterami stworzonymi przez Janusza Christę pojawiły się już we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej. Krótkie filmiki promocyjne są zaś wyświetlane na ekranach LCD w tramwajach. Kajko i Kokosz, a także Mirmił, Lubawa i Miluś nie tylko przypominają o obowiązku noszenia maseczek ochronnych bądź przyłbic w publicznych pojazdach, ale też zwracają uwagę na możliwość zakupu biletów w aplikacji mobilnej.

„Czasy są niewesołe, dlatego postanowiliśmy skorzystać z pomocy znanych i lubianych postaci z komiksów, stworzonych przez trójmiejskiego autora” – mówi Anna Dobrowolska, rzeczniczka Gdańskich Autobusów i Tramwajów, cytowana przez gdansk.pl. „Liczymy na to, że nasza kampania będzie dobrze przyjęta nie tylko przez dorosłych, ale i dzieci”.

Kampania powstała we współpracowaliśmy z Fundacją „Kreska” im. Janusza Christy, która jest właścicielem praw do postaci stworzonych przez autora. Ilustracje stworzył rysownik Wojciech Olszówka.

W Gdańsku, podobnie jak we wszystkich miastach, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi w autobusach i tramwajach dostępnych jest – przynajmniej w teorii – jedynie 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy czym siadać można maksymalnie na połowie wszystkich miejsc siedzących).

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy