banner ad

Już jutro poznamy nominowanych do 13. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

1 czerwca 2020


Już jutro o godz. 12:00 poznamy autorki i autorów oraz tytuły książek nominowanych do 13. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W tym roku ogłoszenie odbędzie się na oficjalnym profilu facebookowym nagrody.

Wydarzenie poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska, która opowie o nominowanych tytułach w czterech kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca oraz edycja warszawska. W trakcie ogłoszenia powstaną „na żywo” ilustracje autorstwa Małgorzaty Spasiewicz-Bulas z fanpage’a Słucham i Rysuję. Gościem specjalnym będzie Janusz Drzewucki, przewodniczący jury, który przedstawi kulisy tegorocznych obrad.

W tym roku do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy zgłoszono ponad 600 książek ? to więcej niż w zeszłorocznej edycji nagrody. Książki zgłaszali czytelnicy, bibliotekarze, księgarze i wydawcy. O tym, które spośród nadesłanych pozycji zasłużyły na nominacje w czterech kategoriach, dowiemy się we wtorek 2 czerwca. Laureatów poznamy w środę 24 czerwca.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza ? Władysław, ostatnim zaś przed wojną ? Leopold Staff. W obecnej formie nagroda przyznawana jest od 2008 roku, kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy