banner ad

Jabba The Hut z „Gwiezdnych Wojen” pracuje jako bibliotekarz!

9 stycznia 2014

Jabba bibliotekarz
Słynny na całą Galaktykę Jabba The Hut, szef siatki przestępczej działającej na Zewnętrznych Rubieżach w kultowej trylogii George?a Lucasa „Gwiezdne Wojny”, znalazł sobie nowe zajęcie ? pracuje jako bibliotekarz w stolicy Walii!

67-letni Toby Philpott, lalkarz, który wchodził w skład sześcioosobowego zespołu odpowiedzialnego za poruszanie się jednotonowej kukły międzygalaktycznego gangstera w „Powrocie Jedi”, pracuje jako bibliotekarz w Centralnej Bibliotece w Cardiff. Do jego obowiązków należy m.in. prowadzenie kursów komputerowych dla miejscowej ludności.

Kariera Philpotta rozpoczęła się, gdy przystąpił do grupy lalkarzy pracujących w Londynie przy „Muppetach” Jima Hensona. To właśnie wtedy kilku z nich George Lucas zatrudnił jako operatorów Jabby. Philpott odpowiadał za poruszanie lewą ręką, głową i językiem. Jednak pod koniec lat 80. dobre czasy dla lalkarzy się skończyły ? produkcje wielu filmów i programów przeniesiono do USA, z kolei żywych ludzi zastąpiła grafika komputerowa.

Jak sam przyznał w rozmowie z „South Walves Evening Post”, w połowie lat 90. z trudem zarabiał na życie jako trener cyrkowy. Kiedy więc pojawiła się możliwość podjęcia tymczasowej pracy w bibliotece, nie wahał się ani przez chwilę. Bibliotekarzem pozostał już na stałe i przestał w ogóle zajmować się występowaniem.

„Wielu ludzi pyta mnie, dlaczego zacząłem tu pracować, a wszystko, co mogę im powiedzieć, to ?dlaczego nie?? Znalezienie Jabby pracującego w bibliotece nie jest wcale bardziej niezwykłe niż reszta mojego życia” ? powiedział.

Tak obecnie wygląda Jabba aka Toby Philpott w swoim aktualnym miejscu pracy:

Jabba bibliotekarz 2

Diagram obrazujący, jak zespół lalkarzy sterował Jabbą w filmie „Powrót Jedi”:

jabba-bibliotekarz3

fot. South Wales Evening Post

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy