John Green zdradził, że do napisania każdego kolejnego szkicu powieści używa nowej klawiatury

23 marca 2015

john-green-zmienia-klawiatury
Kolejny autor ujawnił jeden ze swoich osobliwych rytuałów pisarskich. Najpopularniejszy współczesny twórca literatury młodzieżowej, John Green, powiedział, że do napisania każdego kolejnego szkicu powieści używa nowej klawiatury do komputera.

W wywiadzie udzielonym „Huffington Post” pisarz wyznał: „Zmieniam klawiaturę przy każdym szkicu, a następnie – i to jest mój problem ? jeśli coś nie idzie jak należy, wymieniam ją ponownie”. Jak wyjaśnił, tak częste wymiany nie stanowią najmniejszego problemu, ponieważ „klawiatury są po zaledwie pięć dolców”. Green podkreślił, że wprawdzie pracuje na laptopie, jednak wymiana całego komputera byłaby dość droga, ale on na szczęście używa klawiatur podłączanych do przenośnego komputera za pomocą USB.

Autor „Gwiazd naszych wina” przyznał, że jedną z największych inspiracji do pisania są dla niego czytelnicy. „Jako pisarz jestem bardzo, bardzo szczęśliwy z faktu, że mam tylu czytelników. Podobnie jak oni mogę wejść na Twittera, Tumblra, YouTuba czy cokolwiek innego oraz przeczytać ich komentarze i posty o tym, co ich interesuje i co jest dla nich trudne, o co się troszczą i w jaki sposób to robią. To moja największa inspiracja: społeczność czytelników” ? powiedział. Jak twierdzi, czytanie to najlepsza praktyka, z jakiej może skorzystać pisarz, a wpisy czytelników dają możliwość poznania języka, jakiego używają ludzie do opowiedzenia historii, które siedzą w ich głowach.

John Green został wybranym jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi 2014 roku według tygodnika „Time”. Najnowszą jego powieścią wydaną w Polsce jest napisana do spółki z Davidem Levithanem „Will Grayson Will Grayson”.

[aw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy