Joe Hill skończył pisać nową książkę. Będzie to zbiór czterech krótszych nowel

5 grudnia 2016

joe-hill-napisal-nowa-ksiazke
Syn Stephena Kinga, Joe Hill, skończył pisać nową książkę. Tom nosi tytuł „Strange Weather” (z ang. „Dziwna pogoda”) i ma być zbiorem czterech krótszych nowel. Jak zapowiada autor, jedna z nich będzie rozgrywać się w uniwersum znanym jego czytelnikom z serii komiksowej „Locke & Key”.

„W czwartek rano skończyłem moją szóstą książkę. Albo może powinienem powiedzieć: ?skończyłem? ją, z naciskiem na ten podejrzany cudzysłów” ? pisze Joe Hill. „Kiedy mówię, że ?skończyłem? ją w czwartek, to oznacza, że napisałem ostatnią linijkę noweli zatytułowanej ?Loaded?, a co za tym idzie ? wszystkie cztery nowele są już ukończone. Ale ?Loaded? to wciąż tylko pierwsza wersja tekstu. Kolejna, ?Rain?, również istnieje tylko w pierwszej wersji. Trzecia, ?Aloft?, potrzebuje jeszcze ostatniego szlifu. Nawet czwarta, ?Snapshot, 1988?, która ukazała się przedpremierowo w najnowszym numerze ?Cemetery Dance?, będzie wymagała nieco więcej pracy – zdecydowałem się dopisać jeden rozdział i nikt nie może mnie powstrzymać”.

Książka zapowiedziana jest wstępnie na jesień 2017 roku. Choć do premiery jeszcze sporo czasu, jedna z historii zawartych w tomie już doczekała się zainteresowania filmowców. Prawa do ekranizacji „Snapshot, 1988” kupiła wytwórnia Universal, a pisaniem scenariusza mają zająć się Mike Flanagan (reżyser „Zanim się obudzę” i zapowiadanej ekranizacji „Gry Geralda”) i jego bliski współpracownik Jeff Howard. Z racji tego, że nowela ukazała się już przedpremierowo w magazynie „Cemetery Dance”, wiemy, o czym opowiada. Historia rozgrywa się w 1988 roku. Głównym bohaterem jest 13-latek, który ma opiekować się swoją dawną gosposią cierpiącą na demencję. Młodzieniec nie wie jednak, że starsza kobieta nie traci wspomnień. One są jej wykradane przez złego człowieka o imieniu Fenicjanin, który wykorzystuje do tego celu aparat fotograficzny. Z uwagi na czas akcji, wiek bohatera i motywy fabularne włodarze wytwórni liczą na realizację widowiska, które wpisałoby się w klimat serialu „Stranger Things”.

Jak zapowiada Hill, w najbliższych latach ma zamiar napisać więcej krótszych historii. Dwoma ostatnimi długimi powieściami ? „NOS4A2” i „Strażak” ? autor odreagował sześć lat pisania krótkich historii komiksowych (nawet seria „Locke & Key” podzielona była na 22-stronicowe epizody). Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany. „Lubię pracować nad tekstami o różnych długościach” ? tłumaczy Joe Hill.

Trudno ocenić, kiedy nowa książka ujrzy światło dzienne w naszym kraju. Polscy czytelnicy wciąż czekają na publikację „Strażaka”. Wydawnictwo Albatros zapowiedziało premierę powieści na 1 marca 2017 roku.

[am]
fot. archiwum Joego Hilla

Tematy: , ,

Kategoria: newsy