Joe Hill powraca do świata „Locke & Key” w nowym komiksie

20 grudnia 2016


Miłośnicy komiksowej grozy mogą się radować bowiem Joe Hill powraca do pomysłów z serii „Locke & Key” i publikuje nową historię w specjalnym zeszycie zatytułowanym „Small World” (z ang. „Mały świat”). Znamy już fabułę opowieści, możemy również zobaczyć okładkę oraz przykładowe plansze.

Choć seria „Locke & Key” została oficjalnie zakończona w 2013 roku, to scenarzysta Joe Hill i rysownik Gabriel Rodriguez postanowili stworzyć nową historię, która może rzucić dodatkowe światło na tajemnicę posiadłości Keyhouse Manor.

Akcja jednozeszytowego komiksu „Small World” umiejscowiona została na początku XX wieku. Czytelnicy poznają dwie siostry ? Mary oraz Jean. W posiadaniu dziewczynek znajdzie się szczególny przedmiot – dom dla lalek będący tak naprawdę magiczną repliką… rezydencji, w której żyją. Dzięki temu artefaktowi Mary i Jean otrzymają możliwość ingerowania w swoim prawdziwym otoczeniu ? szpiegowania czy zastraszania mieszkańców posiadłości. Przykładowo, gumka do ołówka dzierżona w rękach małoletniej bohaterki stanie się (za sprawą niecodziennych właściwości domku) gigantyczną maczugą.

„Small World” ma być jednym z kilku komiksów zebranych w nowej miniserii „The Golden Age” („Złota epoka”) osadzonej w świecie „Locke & Key”. „Stworzyłem kilka niezależnych opowieści z cyklu 'Locke & Key’, które nigdy nie trafiły do wydań zbiorczych. (…) Choć akcja głównej serii dzieje się współcześnie, to trzeba powiedzieć, że jest jeszcze ponad 250 lat historii rodu Locke ? wiele zaklętych kluczy, istniejących właściwie od początku amerykańskiego narodu. Zawsze chciałem cofnąć się w przeszłość i opowiedzieć te nieznane dotąd historie. Właśnie dlatego postanowiłem rozpocząć pracę nad 'Small World'” – tłumaczy Hill.

Seria „Locke & Key” jest również dostępna w Polsce za sprawą wydawnictwa Taurus Media. Przy okazji sympatycy twórczości syna Stephena Kinga mogą wypatrywać serialowej adaptacji komiksu. W połowie tego roku pojawiła się bowiem informacja, że oryginalny wydawca tytułu ? IDW Publishing ? chce zrealizować telewizyjną wersję „Locke & Key”. Scenariusz pilotażowego odcinka przygotuje sam Joe Hill, który piastować będzie również stanowisko producenta wykonawczego.

Zainteresowanie ekranizacją komiksu pojawiło się już w 2008 roku, a więc tak naprawdę w chwili publikacji pierwszego zeszytu „Locke & Key”. Początkowo prawa do realizacji filmu nabyła wytwórnia Dreamworks, natomiast niedługo później zdecydowano, iż projekt sprawdzi się lepiej jako serial. Co ciekawe, zrealizowano nawet odcinek pilotażowy w reżyserii cenionego artysty, specjalisty od teledysków muzycznych, Marka Romanka. W 2014 roku realizacji chciało się podjąć Universal Pictures, jednak także i z tych planów nic nie wyszło. Wypada mieć nadzieję, że do trzech razy sztuka!

Poniżej możecie zobaczyć okładkę i przykładowe plansze z komiksu „Locke & Key – Small World”:

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy