Joanna Bator została ambasadorką laptopów firmy Acer

28 lipca 2021

Laureatka Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ciemno, prawie noc”, Joanna Bator, została ambasadorką firmy Acer. Współpraca dotyczy laptopów z linii ConceptD.

Jak pisze firma Acer w komunikacie, motywem przewodnim kampanii z udziałem pisarki jest dojrzewanie. To nawiązanie do zmian, które zaszły na przestrzeni lat w karierze Joanny Bator. Zaczynała od kartki papieru, potem była maszyna do pisania, komputer stacjonarny, notebooki, a teraz przyszedł czas na „szybkie i lekkie białe cacko” – jak określiła to autorka – zaproponowane jej do przetestowania przez Acer Polska. Kampania z udziałem pisarki ma być także bezpośrednią analogią do czterech etapów życia kobiety, które wybrzmiewają w powieści „Gorzko, gorzko”, obrazującej cztery pokolenia kobiet.

„Joanna Bator, jak większość pisarzy, tworzy zarówno w domu jak i w podróży, a dzięki ConceptD może wyjść poza utarte schematy i korzystać z urządzenia na własnych warunkach. Praca pisarza to kolejny aspekt twórczości, który chcemy przybliżyć za pomocą nowego ambasadora” – tłumaczy Jeremi Rybak, szefowa działu marketingu w Acer Polska.

Pisarka podkreśla, że odpowiedni laptop jest niezwykle ważnym elementem jej pracy, jak i codziennego życia. „Komputer dla mnie to najważniejszy obiekt, wręcz intymny. Są w nim moje teksty, koncepty, moje tajemnice. Musi być przyjemny dla moich oczu i dłoni, mieć duży, łatwy do ustawienia ekran, który idealnie odwzorowuje kolory. Ponadto musi być mobilny, ponieważ poruszam się z nim po domu i zabieram w podróże” – komentuje Bator.

„Z sześciu różnych notebooków, jakie towarzyszyły mi w życiu do tej pory, ten jest chyba najmilszym i najwygodniejszym towarzyszem, więc zgodziłam się go Wam polecić z czystym sumieniem” – dodaje pisarka na swoim profilu na Facebooku.

Na nowym laptopie autorka pisze właśnie powieść „Ryby głębinowe i inne dziwne stworzenia”. Kampania z udziałem Joanny Bator potrwa kilka miesięcy. Jednym z pierwszych jej elementów jest klip promocyjny, który możecie obejrzeć poniżej.

[am]
fot. Acer Polska

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy