Japończycy zamiast do klubu pójdą na dyskotekę do biblioteki

13 marca 2015

cicha-dyskoteka-biblioteka-1
4 kwietnia prywatna biblioteka Mori no Tosho Shitsu w tokijskiej dzielnicy Shibuya przemieni się w klub dyskotekowy. Zważywszy na to, że w każdej bibliotece obowiązuje zwykle cisza, zaplanowana impreza odbędzie się w popularnej ostatnio formule silent disco (cicha dyskoteka).

Ciche dyskoteki to imprezy, na których nie korzysta się z systemu głośników. Ludzie tańczą do muzyki, którą mogą odbierać na bezprzewodowych słuchawkach. Osoby bez słuchawek nie słyszą nagrań, co sprawia, że pomieszczenie jest pełne ludzi tańczących w ciszy. Tego typu imprezy odbywają się zwykle w klubach i na festiwalach muzycznych, często w miejscach, gdzie nie można kontynuować głośnej zabawy z uwagi na ciszę nocną. Niebawem na podobną zabawę będzie można udać się do biblioteki.

cicha-dyskoteka-biblioteka-2

Chociaż w Tokio istnieje wiele bibliotek publicznych, miejsca takie jak Mori no Tosho Shitsu przyciągają uwagę czytelników, ponieważ oferują niekonwencjonalne rozwiązania. Nie wypożyczysz tam wszystkich książek dostępnych w typowej placówce bibliotecznej, a jedynie tytuły wyselekcjonowane przez właściciela. Oprócz tego możesz zamówić piwo z lokalnego browaru lub coś do przekąszenia. Ideą biblioteki Mori no Tosho Shitsu jest, aby nie namawiać do czytania, lecz stworzyć przyjazną domową atmosferę, w której ludzie sami zechcą sięgnąć po książkę, którą mają pod ręką. Taniec ma być jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu.

W bibliotece Mori no Tosho Shitsu odbywały się już nietypowe imprezy, czego dowodem może być zdjęcie zamieszczone poniżej:

cicha-dyskoteka-biblioteka-3

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy