Janusz Leon Wiśniewski zapowiada na ten rok nową powieść ?Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie?

14 marca 2017


Nie tak dawno Janusz Leon Wiśniewski ogłosił, że pracuje nad kontynuacją „S@motności w sieci” ? jednej z najpopularniejszych polskich książek ostatnich dwudziestu lat. Jednak to nie koniec niespodzianek. W rozmowie z Booklips pisarz poinformował, że już na jesieni tego roku ukaże się jego nowa powieść: „Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie”.

„Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie” to książka, której Wiśniewski poświęcił ostatnie półtora roku swojego życia. Jak sam mówi: „To bardzo dla mnie ważna powieść. Podsumowanie roli kobiet w życiu dojrzałego mężczyzny. Spojrzenie na kobiety, które pojawiły się w jego życiu, te, których nie zauważał, które porzucił, które kochał”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

Fabuła oparta jest na prawdziwej historii dojrzałego mężczyzny, naukowca, który jedzie pociągiem z Berlina do Amsterdamu. Podczas postoju na niewielkiej stacji pęka mu naczynie krwionośne i zapada w śpiączkę. W ciągu pół roku, kiedy śpi, odwiedzają go kobiety jego życia, które dowiadują się z różnych źródeł, że mężczyzna zniknął, bo nie ma go na Facebooku, nie otrzymują maili od niego. Jak się okazuje, odwiedziły go nie te kobiety, które najbardziej kochał, tylko te, których miłości nie docenił.

2017 to bardzo pracowity rok dla Janusza Leona Wiśniewskiego. W lutym wydawnictwo Wielka Litera opublikowało zbiór opowiadań „Eksplozje”, który autor napisał w konfrontacji z ośmioma innymi pisarzami. Na 15 marca przygotował też pewną niespodziankę dla młodszych czytelników: wydawnictwo TADAM wznowi w osobnym wydaniu jego historię dla najmłodszych: „Marcelinka rusza w Kosmos. Bajka trochę naukowa” (w towarzystwie tytułowej bohaterki młodzi czytelnicy wyruszają w fascynującą podróż, by odkryć tajemnice Wszechświata). Teraz dowiadujemy się o kolejnej powieści, na którą czytelnicy mogą czekać.

[kf,am]
fot. Fryta 73/Flickr

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy