Janusz Leon Wiśniewski pisze kontynuację „S@motności w sieci”

23 stycznia 2017


Po szesnastu latach Janusz Leon Wiśniewski powraca do swojej najsłynniejszej powieści. Autor zapowiedział, że pracuje nad kontynuacją „S@motności w sieci”.

„Postanowiłem napisać kontynuację tej książki i cały rok 2017, w który weszliśmy, będę darował temu projektowi” ? powiedział Wiśniewski w rozmowie z Adamem Szają z portalu Smakksiazki.pl.

Pisarz zastrzega, że nowa powieść nie będzie „S@motnością w sieci 2”, lecz kontynuacją jedynie powiązaną z bestsellerową książką. Tym razem w centrum wydarzeń znajdzie się syn głównej bohaterki „S@motności w sieci”, o którego ojcu niewiele wiemy. „Ten syn żyje 16 lat później. Nawet nie wie, co to jest ICQ. Dla niego to są starocie, niemalże antykwaryczne. (…) On też znajdzie swoją miłość w Internecie” ? mówi Wiśniewski.

Debiutancka powieść Janusza Leona Wiśniewskiego opowiadająca o internetowej miłości dwójki osób jest jednym z największych polskich bestsellerów. Do tej pory książka sprzedała się w Europie Wschodniej w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Jak autor przyznaje, zdecydował się napisać kontynuację po wielokrotnych namowach ze strony czytelników, szczególnie rosyjskich.

Aktualnie Janusz Leon Wiśniewski promuje swoją najnowszą książkę, zbiór opowiadań o kobietach zatytułowany „Eksplozje”, napisany we współpracy z ośmioma innymi polskimi pisarzami.

[am]
źródło: Smakksiazki.pl

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy