„Jak robić kupę na randce” Najdziwniejszym Tytułem Książki 2014 roku

24 marca 2014

Jak robić kupę na randce - wygrała
To było do przewidzenia. Nagrodę Diagram Prize dla Najdziwniejszego Tytułu Książki przyznano w tym roku przewodnikowi dla zakochanych pt. „How to Poo on a Date” (z ang. „Jak robić kupę na randce”) autorstwa Matsa i Enzo.

„Publiczność zagłosowała mądrze. Nie tylko wybrano tytuł, który idealnie oddaje ducha nagrody, ale także podręcznik, który może pomóc w najbardziej wymagających i delikatnych momentach życia” – tak wynik internetowego głosowania ocenił kustosz nagrody, Horace Bent.

Książka zdobyła 30% wszystkich głosów publiczności, wyprzedzając m.in. rozprawę „Czy pstrąg to Południowoafrykańczyk?” Duncana Browna i „Pochodzenie odchodów” Davida Waltera-Toewsa (obie po 23% głosów).

„Jak robić kupę na randce” to przewodnik dla zakochanych po toaletowej etykiecie. Książka pozwala poradzić sobie z każdą niezręczną sytuacją, jaka może pojawić się podczas zalotów. Znajdziemy w niej praktyczne wskazówki na temat tego, co zrobić, gdy poczujemy zew natury podczas spaceru z ukochaną po lesie, w trakcie rozmowy przez kamerkę internetową czy też gdy zapchamy toaletę podczas wizyty u dziewczyny w domu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni, że publiczność uznała naszą książkę za godną pierwszego miejsca” – powiedział Roland Hall, redaktor książki z wydawnictwa Prion Press. „Bylibyśmy rozczarowani, gdyby zajęła drugie miejsce”.

„Jak robić kupę na randce” nie jest pierwszym poradnikiem, który napisali dwaj autorzy skrywający się pod pseudonimami Mats i Enzo. Wcześniej ukazały się m.in. „Jak robić kupę w pracy”, „Jak robić kupę na wakacjach”, a także „Jak bzykać się w pracy” i „Jak bzykać się w miejscu publicznym”.

Zdaniem Rolanda Halla zwycięstwo poradnika, a także podobny sukces, jaki odniosła przed trzema laty książka kucharska „Gotowanie z kupą”, dowodzi, że „kupa zdobywa nagrody”.

Ogłoszenie laureata nastąpiło w piątek 21 marca. Nagroda Diagram Prize dla Najdziwniejszego Tytułu Książki przyznawana jest przez Diagram Group od 1978 roku i ma charakter wyłącznie symboliczny. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźć można m.in.: „Oralny sadyzm i wegetariańska osobowość”, „Najważniejsze wydarzenia w historii betonu” i „Jak srać w lesie”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy