J.K. Rowling wyda scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta…” w formie książki

28 kwietnia 2016

ksiazka-fantastyczne-zwierzeta
Strona Pottermore zapowiedziała na listopad premierę kolejnej książki rozgrywającej się w magicznym uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling. Będzie to scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Wydawcy J.K. Rowling nie przepuszczą żadnej okazji, aby zaoferować wielbicielom twórczości pisarki nową książkę sygnowaną jej nazwiskiem. Niedawno zapowiedziano, że w formie książki ukaże się sztuka teatralna „Harry Potter and the Cursed Child” (z ang. „Harry Potter i przeklęte dziecko”) będąca oficjalną kontynuacją siedmiotomowej sagi. Mimo że Rowling jest jedynie współautorką pomysłu, zaś sam scenariusz wyszedł spod pióra Jacka Thorne?a, książka już zdążyła wspiąć się na szczyt listy bestsellerów największych sieci księgarskich w krajach anglojęzycznych.

Kiedy już poznamy losy dorosłego Harry?ego Pottera cierpiącego na wypalenie zawodowe, czeka nas jeszcze jedna książka z czarodziejskiego uniwersum J.K. Rowling. Będzie to scenariusz filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Książka ta tym ma się różnić od sztuki teatralnej o Harrym Porterze, że tekst w całości został napisany przez autorkę. To pierwszy scenariusz filmowy, jaki popełniła. Osobliwością tej publikacji jest to, że będziemy mieli do czynienia z książką zawierającą skrypt filmu, który powstał z inspiracji… inną książką o tym samym tytule będącą fikcyjnym podręcznikiem do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami napisanym przez Rowling. Z kolei ten podręcznik po raz pierwszy pojawił się w jeszcze innej książce ? w powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Premiera wydawnictwa zawierającego scenariusz zaplanowana jest na 19 listopada, czyli w dzień po światowej premierze filmu, aby uniemożliwić najbardziej niecierpliwym poznanie szczegółów fabuły przed pójściem do kina.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film, newsy