J.K. Rowling pozwoliła fanom odgadnąć tytuł czwartej części kryminalnego cyklu o Cormoranie Strike’u

16 marca 2017


J.K. Rowling, brytyjska pisarka, która zasłynęła literacką sagą o Harrym Potterze, postawiła przed swoimi czytelnikami nietypowe wyzwanie. Mieli odgadnąć tytuł czwartej części kryminalnego cyklu o Cormoranie Strike?u, nad którą autorka aktualnie pracuje.

Rowling jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dlatego specjalnie nie powinien dziwić fakt, że właśnie za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zwróciła się do fanów z następującą propozycją: jeśli ktoś odgadnie tytuł, znając jedynie dwie litery „H” w słowach „_ _ _ H _ _ / _ H _ _ _”, to pisarka na pewno go wskaże.

Propozycje padały przeróżne, a wśród nich: „Eighth Child”, „Tether Chins”, „Python Shame”, „Eighty Shoes”, „Kosher Thins”, „Father Shean” czy „Father Thyme”. Ostatecznie jeden z internautów zasugerował „Lethal White” (z ang. „Zabójcza biel”). Jak się okazało, właśnie tym tytułem opatrzona będzie czwarta powieść z kryminalnej serii publikowanej pod pseudonimem Robert Galbraith. Autorowi poprawnej odpowiedzi Rowling obiecała przesłanie egzemplarza książki wraz z autografem.

J.K. Rowling już pod koniec ubiegłego roku uspokoiła czytelników, którzy obawiali się, że praca nad scenariuszami do kolejnych części filmowego cyklu o Newtonie Scamanderze odciągnie ją od literatury, zapewniając, że pisze dwie nowe książki. Jedną miała być czwarta część cyklu kryminalnego o Cormoranie Strike?u publikowanego pod pseudonimem Robert Galbraith, drugą ? powieść, która ukaże się pod jej własnym nazwiskiem. Wciąż nie wiadomo, która z tych pozycji ujrzy światło dzienne jako pierwsza. Jeśli chodzi o Cormorana Strike?a, pisarka jest aktualnie na 23. rozdziale książki.

Do tej pory ukazały się trzy kryminały o weteranie wojennym z Afganistanu, który zarabia na życie jako prywatny detektyw: „Wołanie kukułki”, „Jedwabnik” oraz „Żniwa zła”. Wszystkie tomy opublikowano w Polsce za sprawą Wydawnictwa Dolnośląskiego. Jako ciekawostkę warto dodać, że pod koniec 2014 roku stacja BBC zakupiła prawa do ekranizacji serialu. Premiera pierwszego sezonu planowana jest jeszcze na ten rok. W roli głównej wystąpi Tom Burke („Muszkieterowie”, „Wojna i pokój”).

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy