J.K. Rowling napisała baśń na sukience. „Manuskrypt” wciąż wisi w szafie

11 lipca 2017


J.K. Rowling ma w dorobku jedną baśń, której czytelnicy nie mieli jeszcze okazji poznać. Historia została napisana na… sukience, która wciąż wisi u autorki w szafie. Nie wiadomo jednak, czy tekst zostanie kiedykolwiek opublikowany.

„Tematem imprezy z okazji moich 50. urodzin, które wyprawiłam w Halloween, mimo że wtedy nie mam urodzin, było: przyjdź przebrany za swój własny koszmar. I przyszłam jako zagubiony manuskrypt” ? opowiedziała Rowling podczas wywiadu udzielonego CNN. „Tekst napisałam na sukience. Nie wiem, czy to kiedykolwiek zostanie opublikowane, ale prawdę mówiąc, sukienka wciąż wisi w szafie”.

Z informacji udzielonej przez twórczynię Harry’ego Pottera wynika, że była to historia o tematyce politycznej przeznaczona dla dzieci. „Ale nie polityczna w sensie partyjno-politycznym” ? zastrzegła Rowling.

Trudno ocenić, czy książka ujrzy kiedyś światło dzienne. Być może Rowling sięgnie do garderoby po ów niecodzienny manuskrypt i pozwoli na publikację z myślą o przekazaniu dochodów na cele charytatywne. Taki los spotkał większość krótkich historii, które pisała przy różnych okazjach, jak „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy „Baśnie barda Beedle’a”. Założoną przez autorkę organizację charytatywną Lumos zasiliły również dochody z książkowego wydania motywacyjnego wykładu, który wygłosiła na Harvardzie.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy