Instytut Goethego promuje czytanie akcją „Weź i poczytaj”

16 grudnia 2013

wez-i-poczytaj_antologia
W grudniu bywalcy kawiarni i podróżujący pociągami będą mogli „wziąć i poczytać” antologię współczesnej prozy niemieckojęzycznej w polskim tłumaczeniu. Inicjatorem akcji jest Goethe-Institut.

W warszawskich i krakowskich kawiarniach, a także w wybranych pociągach PKP Intercity na wszystkich lubiących dobrą literaturę czeka 9000 egzemplarzy bezpłatnego kieszonkowego wydawnictwa, zatytułowanego „Weź i poczytaj”. Publikacja zawiera fragmenty książek niemieckich autorów, które ukazały się w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Są tu m.in. „Wściekłe owce” Katji Lange-Müller, „Corpus delicti” Juli Zeh czy „Letnie kłamstwa” Bernharda Schlinka, autora słynnego „Lektora”. W sumie wybrano urywki z dwunastu książek, które ilustrują różnorodność niemieckojęzycznej literatury XXI wieku.

W antologii znajduje się też mały upominek ? zamieszczono w niej kupon, upoważniający pierwszych czytelników, którzy zgłoszą się w Goethe-Institut w Warszawie lub Krakowie, do odbioru gratisowego egzemplarza jednego z prezentowanych tytułów.

To już druga w tym roku kampania Goethe-Institut mająca zachęcić czytelników (i potencjalnych czytelników) do sięgania po prozę niemiecką. W październiku fragmenty powieści wybranych autorów znalazły się na papierowych torebkach z pieczywem zakupionym w Piekarni Szwajcarskiej. Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy z tamtej akcji.

Za skład antologii oraz realizację kampanii odpowiada agencja Leniva Studio.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy