Ian Rankin wzięty przez jednego z sąsiadów za złodzieja

28 września 2016

rankin-wziety-za-zlodzieja
Twórca popularnej serii kryminałów o inspektorze Rebusie został wzięty za złodzieja. Policjanci pojawili się w sobotę po południu w domu pisarza po tym, jak ktoś zgłosił, że widział na ulicy człowieka zachowującego się podejrzanie.

Funkcjonariusze stawili się w Merchiston, zamożnej dzielnicy Edynburga, gdzie jeden z mieszkańców przedstawił im rysopis podejrzanego osobnika kręcącego się po okolicy, który odpowiadał wyglądowi Rankina. Policjanci udali się więc do domu 56-letniego pisarza, a ten potwierdził, że faktycznie chodzi o niego, ale otrzymali fałszywy alarm.

Okazało się, że autor pomagał swemu 24-letniemu synowi Jackowi w przeprowadzce. Któregoś z sąsiadów zaniepokoiło, gdy zobaczył, że ktoś nosi torby wypełnione sprzętem komputerowym. „Istotnie to byliśmy ja i Jack, najwyraźniej zachowując się podejrzanie, idąc ulicą, na której mieszkamy” ? napisał Ian Rankin na swoim profilu na Twitterze.

Zważywszy na fakt, że Rankin jest jednym z najpopularniejszych szkockich pisarzy, powyższe zdarzenie dowodzi, że w swojej dzielnicy może czuć się anonimowo. Co więcej, czujni sąsiedzi nie pozwolą go okraść.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy