Helen Fielding napisała czwartą powieść o Bridget Jones

5 sierpnia 2016

czwarta-bridget-jones-1
Helen Fielding zapowiada na październik nową książkę z Bridget Jones. Tym razem bohaterka spodziewać się będzie dziecka, a premierę powieści poprzedzi wejście na ekrany filmu z Renée Zellweger, Colinem Firthem oraz Patrickiem Dempseyem.

„Bridget Jones?s Baby: The Diaries” (z ang. „Dziecko Bridget Jones: Dzienniki”) to kolejny po „Grze o tron” dość niecodzienny przypadek w świecie hollywoodzkich ekranizacji. Kiedy w 2013 roku Helen Fielding powróciła z trzecią książką o swojej sympatycznej bohaterce zatytułowaną „Szalejąc za facetem”, niektórzy spodziewali się, że to właśnie ta pozycja będzie stanowiła podstawę nowego filmu. Szybko jednak okazało się, że pomimo sukcesu powieści wytwórnia Working Title myśli o zupełnie innym projekcie: zrealizowaniu na podstawie oryginalnego scenariusza autorki obrazu opowiadającego o perypetiach Bridget, która nie wie, czy zaszła w ciążę ze swoim ostatnim chłopakiem, Jackiem Qwantem, czy może z dawną miłością, Markiem Darcym.

Helen Fielding

Helen Fielding

Po wielu latach przymiarek udało się wreszcie doprowadzić do realizacji filmu. Fielding postanowiła więc skorzystać z zamieszania medialnego związanego z promocją hollywoodzkiej produkcji i wypuścić przy tej okazji nową książkę. Powieść „Dziecko Bridget Jones: Dzienniki” jest już napisana, ale ukaże się w księgarniach dopiero w październiku, czyli miesiąc po premierze filmu (zwykle kolejność jest odwrotna). Trudno ocenić, na ile fabuła książki pokryje się z filmem. Wiadomo, że Bridget będzie zmagała się z problemami nieobcymi ciężarnym kobietom. Pojawi się też dylemat: kto jest ojcem dziecka? Czy w nowej powieści pod uwagę będzie brany Mark Darcy? To istotna kwestia, jak bowiem pamiętają ci, którzy czytali trzecią część, „Szalejąc za facetem”, ukochany Bridget grany w filmach przez Colina Firtha został w niej uśmiercony. Zanim jednak doszło do tego tragicznego wydarzenia, bohaterka zdążyła urodzić mu dwójkę dzieci. Całkiem prawdopodobne więc, że nowy film i książka będą rozgrywały się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w drugim i trzecim tomie.

Odpowiedź poznamy 11 października, kiedy to zaplanowana jest światowa premiera powieści. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć dwa zwiastuny filmu, który wejdzie do polskich kin 16 września pod tytułem „Bridget Jones 3”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy