Haruki Murakami wydaje nową książkę. Znajdą się w niej odpowiedzi na pytania fanów

25 maja 2015

ksiazka-murakamiego-odp-fani
Pod koniec lipca w Japonii ukaże się nowa książka Harukiego Murakamiego. Będzie ona zawierać odpowiedzi na wybrane pytania, jakie fani pisarza zadawali mu poprzez specjalnie do tego celu utworzoną stronę internetową.

W połowie stycznia 2015 roku stroniący od mediów społecznościowych pisarz zadeklarował, że postara się odpowiedzieć na wszystkie e-maile fanów przesłane do niego za pośrednictwem strony „Murakami-san no tokoro” (z jap. „Miejsce Murakamiego”). Przez dwa tygodnie na adres autora napłynęło jakieś 38 tysięcy wiadomości. Do końca kwietnia Murakami odpowiedział na możliwie najwięcej pytań, często wręcz absurdalnych, udzielał porad i wskazówek, nie unikał też osobistych kwestii. „To było jak maraton na 100 kilometrów” ? podsumował później wyczerpujące wyzwanie.

Teraz autor zamierza spieniężyć wysiłek, wydając książkę zawierającą około 500 wybranych pytań i odpowiedzi (wersja cyfrowa ma być rozszerzona do 3 500 tysiąca odpowiedzi). Publikacja ukaże się na rynku japońskim pod koniec lipca. Na razie nic nie wiadomo na temat edycji zagranicznych (w tym polskojęzycznej), ale należy oczekiwać, że takowe też się pojawią, ponieważ niejeden czytelnik prozy Murakamiego chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o swoim ulubionym pisarzu bezpośrednio od niego samego.

Na zdjęciu okładka japońskiego wydania książki w wersji papierowej i cyfrowej.

[am]
źródło: Le Figaro

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy