Gubernator Maine zasugerował, że Stephen King przeniósł się na Florydę z powodu podatków. Pisarz domaga się przeprosin

23 marca 2015

stephen-king-placi-podatki
Stephen King domaga się przeprosin od gubernatora stanu Maine, Paula LePage?a, który zasugerował, że pisarz przeprowadził się na Florydę, aby uniknąć płacenia stanowego podatku dochodowego.

LePage, republikański gubernator, który jest zwolennikiem zniesienia stanowego podatku dochodowego, aby zachęcić emerytów do powrotu w rodzinne strony, wygłosił w zeszłym tygodniu przemówienie radiowe, w którym opowiedział o swoich planach. Przedstawiwszy dane mające potwierdzać konieczność zmian, zauważył: „Pamiętajcie, kto wprowadził podatek dochodowy tutaj w Maine. Dzisiaj ten były gubernator Ken Curtis mieszka na Florydzie, gdzie nie ma podatku dochodowego. Stephen King i Roxanne Quimby też się wyprowadzili”.

O ile w przypadku Kena Curtisa gubernator powiedział prawdę, sugestia, jakoby King wyprowadził się z Maine z powodu podatku dochodowego, była zwykłym oszczerstwem. „Gubernator Paul LePage zasugerował, że nie płacę moich podatków. Płacę. Każdego centa. Myślę, że powinien zebrać się na odwagę i przeprosić” ? napisał King na swoim profilu na Twitterze.

Wprawdzie od kilku lat pisarz spędza zimowe miesiące na Florydzie, to jednak wciąż pozostaje obywatelem Maine i zasila kasę stanu niemałymi kwotami. W dłuższym mailu wysłanym dziennikowi „Portland Press Herold” King oświadczył: „W roku 2013 moja żona i ja zapłaciliśmy około 1,4 miliona (dolarów) podatku stanowego. Ponieważ jest to w archiwach publicznych, nie mam problemu z informowaniem o tym. Przypuszczam, że w 2014 było podobnie, ale nie mam tych danych. Ponadto Fundacja Kingów przyznaje, głównie w Maine, granty na sumę od trzech do pięciu milionów dolarów rocznie. Uważamy, że jest to bardzo uczciwa cena za życie w najpiękniejszym stanie w Ameryce”.

Wprawdzie wypowiedź dotycząca Kinga i Quimby została usunięta ze strony gubernatora, jednak do wczoraj pisarz nie otrzymał przeprosin.

[er,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy