Groził, że rozstrzela studentów za głośne zachowanie w bibliotece

7 listopada 2014

grozil-studentom-biblioteki
Policja Uniwersytetu Waszyngton aresztowała 32-letniego mężczyznę, który groził w Internecie studentom, że zacznie do nich strzelać, jeśli nie przestaną zachowywać się głośno w bibliotece.

Jak donosi dziennik „The Seattle Times”, w sobotę uniwersytecka policja została poinformowana, że ktoś zamieścił w serwisie Craigslist ogłoszenie, w którym kieruje groźby pod adresem studentów Uniwersytetu Waszyngton. „Drogie dzieciaki z UW. Wbrew temu, w co być może wierzycie, nie jesteście lepsi niż ktokolwiek inny, nie jesteście też więcej warci niż ktokolwiek inny, a na pewno nie jesteście ponad przepisami tylko dlatego, że uczęszczacie na UW, a inni nie” ? pisał anonimowy nadawca. „Ludzie chodzą do biblioteki z jakiegoś powodu, i nie jest to chęć słuchania lub wąchania was, gdy wybieracie najcichsze kąty biblioteki i przez pięć minut wasze dupska krążą wokół z tymi cholernymi telefonami komórkowymi albo wasi jełopowaci przyjaciele wyją i wrzeszczą, nie przejmując się nikim ani niczym poza sobą. Przysięgam na Boga, jeśli to się kurwa nie skończy, mam zamiar zacząć do was strzelać, bezwartościowe pojeby, czyniąc światu ogromną przysługę. Zostaliście ostrzeżeni”.

Amerykańska policja, wyczulona po ostatnich masakrach na wszelkie groźby strzelania, natychmiast zajęła się namierzaniem sprawcy. Ustalono, że wiadomość została wysłana z iPada w jednym z budynków szkolnych. W poniedziałek policja natrafiła na podejrzanego, gdy przebywał dokładnie w tym samym miejscu, z którego wysyłał swoje groźby. 32-letni Derek Grube prawdopodobnie nie jest związany z Uniwersytetem Waszyngton i nie był do tej pory karany. Trafił do aresztu pod zarzutem „poważnego nękania”, w czwartek prokuratorzy złożyli przeciw niemu w sądzie formalne zarzuty.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy