banner ad

„Gra o tron” najczęściej porzucaną książką w samolotach British Airways

29 lipca 2015

ksiazki-samoloty-British-Airways
Czytanie to nadal jeden z najpopularniejszych sposobów na umilenie sobie wakacji. Jak jednak podają przedstawiciele linii lotniczych British Airways, każdego roku pasażerowie pozostawiają na pokładach samolotów około 500 książek i 1400 czytników.

W samolotach znaleźć można dosłownie wszystko, od osobistych pamiętników poprzez terminarze ślubne aż po książeczki czekowe. Najczęściej porzucaną książką (6 procent wszystkich egzemplarzy) jest Biblia. Jednak w okresie wakacyjnym proporcje te się zmieniają, dlatego w ciągu ostatnich trzech miesięcy na pierwsze pozycje wysunęła się literatura popularna z „Grą o tron” George?a R.R. Martina na czele.

Z danych zebranych przez British Airways wynika, że trzech na pięciu pasażerów spędzających czas na lekturze wybiera tradycyjne książki, jeden na pięciu decyduje się na czytnik, tyle samo wybiera inne formy lektury (w tym gazety). Najrzadziej obsługa samolotów znajduje tzw. chick lit (dla kobiet).

British Airways skompilowały listę dziesięciu książek najczęściej pozostawianych w samolotach w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Oto one:

1. George R.R. Martin „Gra o tron”
2. E.L. James „Grey”
3. Paula Hawkins „Dziewczyna z pociągu”
4. David Nichols „My”
5. Gillian Flynn „Zaginiona dziewczyna”
6. Hillary Clinton „Trudne wybory”
7. Hilary Mantel „Na szafocie”
8. Daniel Goleman „Inteligencja społeczna”
9. Nickolas Butlen „Shotgun Lovesongs”
10. Nick Hornby „Funny Girl”

[am]
fot. Nick Morrish/British Airways

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy