banner ad

Gillian Anderson pisze sagę SF! Znamy polskiego wydawcę

19 lutego 2014

Gillian Anderson - saga
Gillian Anderson, gwiazda kultowego „Z Archiwum X”, która zachwyciła niedawną swoją rolą w serialu „The Fall”, pisze sagę science fiction. Powieści ukażą się w Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Anderson myślała o pisaniu już od dawna, lecz dopiero teraz zdecydowała się chwycić za pióro. Wpływ na tę decyzję miał Jeff Rovin – autor bestsellerowych powieści, który zachęcił aktorkę, by wykorzystała swój potencjał, pomysły i wyobraźnię, i by razem stworzyli porywającą sagę SF. Z zainteresowań autorki tematami paranormalnymi oraz szeroko pojętą duchowością narodzi się fantastyczna seria „The EarthEnd Saga”, którą w Polsce opublikuje Wydawnictwo Literackie.

„A Vision of Fire” ? taki tytuł nosić będzie pierwszy tom ? opisuje przygody Caitlin O?Hary, światowej sławy psychologa dziecięcego, która zajmuje się leczeniem traum powstałych w wyniku wojen i klęsk żywiołowych. To silna kobieta i matka, ma mocny charakter i ugruntowaną pozycję zawodową, jednak całe jej doświadczenie i wiedza o świecie stają pod znakiem zapytania, gdy zaczyna pracować z młodą dziewczyną o wyjątkowych zaburzeniach?

„W miarę prowadzenia terapii, wspólnie spędzanego czasu oraz próby dotarcia do źródła traumy dziewczyny, Caitlin zaczyna dostrzegać, że za problemami, z którymi próbuje się zmierzyć,  kryją się znacznie poważniejsze sprawy niż te, znane w naszym świecie” ? opowiada Gillian Anderson.

Międzynarodowe spiski, egzotyczne miejsca, kryminalno-przygodowe perypetie, nieprzewidziane zwroty akcji, przełomowe odkrycia, porywający, ale i zaskakująco niebezpieczny świat współczesnej nauki ? wszystko to będzie stanowiło wybuchową mieszankę w wykonaniu Gillian Anderson. Jak zapowiada wydawca, jeśli szukacie rozrywkowej powieści przygodowej na miarę XXI wieku, która porwie nie tylko akcją, ale i poruszającą wyobraźnię, poszerzającą horyzonty kreacją fikcyjnych światów ? saga Anderson was nie zawiedzie.

Kolejne wieści na temat „The EarthEnd Saga”, także data premiery ? już wkrótce na stroniefanpage?u Wydawnictwa Literackiego!

fot. mat. prasowe

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy