Gęsia rodzina wybrała się na „zakupy” do księgarni

10 czerwca 2021

Księgarnia Barnes & Nobles w miejscowości Deerfield (Stany Zjednoczone) miała w ubiegłym tygodniu niespodziewanych gości. Pracownicy zauważyli między regałami przechadzającą się rodzinę gęsi.

Zwierzęta nie są wcale tak rzadkimi gośćmi w księgarniach, przy okazji wzbudzając sympatię u internautów. Opisywaliśmy już brazylijskiego psa, który ukradł z księgarni książkę Eleny Ferrante, czy kota z Islandii, który pilnował nocą sklepu. Gęsi do tej pory jednak omijały książnice.

Ptaki weszły do środka przez frontowe drzwi, ponieważ personel otwiera je przy lepszej pogodzie, aby wpuścić trochę świeżego powietrza. Trudno ocenić, czy gęsi chciały zakupić jakieś książki, czy jedynie rozglądały się w asortymencie. Być może szukały dla swoich małych pociech „Bajek Babci Gąski” Charlesa Perraulta albo „Cudowną podróż” Selmy Lagerlöf.

Mogły jednak też wcale nie poszukiwać książek. Pracownicy Barnes & Nobles zauważyli bowiem, że gęsi idą na tyły księgarni, gdzie znajduje się dział muzyczny. Otworzyli więc tam wyjście awaryjne i najwyraźniej ptasia rodzinka zrozumiała aluzję.

Pobyt gęsi w księgarni udokumentowała jedna z klientek na materiale wideo, który możecie obejrzeć poniżej:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy