banner ad

George R.R. Martin zdradził, o czym była pierwsza książka, jaką napisał w dzieciństwie

22 października 2015

martin-pierwsza-ksiazka
W krótkim wywiadzie opublikowanym na kanale Youtube wydawnictwa Penguin Random House, George R. R. Martin, autor sagi ?Pieśń lodu i ognia?, zdradził, że pierwszą książką, którą napisał w wieku sześciu albo siedmiu lat, była encyklopedia kosmosu.

„Miałem coś jakby zeszyt szkolny i narysowałem w nim planety, tak właściwie przy pomocy cyrkla. Napisałem nazwy planet oraz ludzi, którzy na nich żyją” ? wspomina Martin. „Wymieszałem prawdziwe planety, jak Mars, Wenus i Jowisz, z fikcyjnymi, jak Krypton, Mongo, i innymi z seriali science fiction i komiksów, które czytałem, a także planety, które całkowicie sobie wymyśliłem”.

Zdaniem pisarza ta encyklopedia mogła być protoplastką sagi „Pieśń lodu i ognia”, która przyniosła mu uznanie i sławę na całym świecie.

Wywiad przeprowadzono przy okazji premiery pierwszej oficjalnej książki do kolorowania osadzonej w świecie Westeros. Publikacja zawiera 45 ilustracji stworzonych przez Yvonne Gilbert, Johna Howe?a, Tomislava Tomića, Adama Stopera i Leviego Pinfolda.

[ks,am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy