George R.R. Martin pogodził się z tym, że serial „Gra o tron” wyprzedzi jego książki

26 sierpnia 2015

martin-pogodzony
George R.R. Martin najwyraźniej pogodził się z faktem, że twórcy serialu „Gra o tron” prześcigną pisane przez niego książki. „Wszystko jest możliwe” – przyznał podczas sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej podczas konwentu science fiction w Spokane (USA).

„Był taki czas, gdy byłem tym zaniepokojony” ? stwierdził autor. „Powiedziałem sobie wówczas: do diabła z tym. Zamartwiając się tym, nie zmienię nic w żaden sposób. Wciąż siedzę przy klawiaturze i muszę napisać następną scenę i następne zdanie. Ja zamierzam tylko opowiedzieć swoją historię, a oni opowiadają swoją historię i adaptują moje książki, więc zobaczymy”.

Martin przyznał, że „serial prze do przodu jak lokomotywa, a czasem jak odrzutowa lokomotywa”. „Oni piszą 60-stronicowe scenariusze, ja piszę 1500-stronicowe powieści. Więc kto, do cholery, wie, jak to będzie?” ? dodał.

Miejmy nadzieję, że pogodzenie się z sytuacją nie wpłynie na motywację Martina do dalszej pracy. Podczas konwentu pisarz nie chciał potwierdzić wiosennej daty premiery „Wichrów zimy”. „Nie pytajcie mnie, kiedy książka będzie gotowa, bo poproszę moich sług, żeby pościnali wam głowy” ? żartował.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy