banner ad

George R.R. Martin o powieści „Wichry zimy”: „myślę, że wyjdzie w tym roku”

11 stycznia 2017


Choć George R.R. Martin upraszał swoich czytelników, aby nie pytali go wciąż o to, kiedy skończy pisać szósty tom sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, bo taka informacja we właściwym momencie na pewno pojawi się natychmiast na jego stronie, dał się jednak namówić do udzielania informacji o postępie w pracach.

Jeden z fanów zwrócił uwagę pisarza na to, że ostatnią aktualizację na temat „Wichrów zimy” zamieszczono na oficjalnej stronie dokładnie dwanaście miesięcy temu i byłoby miło, gdyby Martin wyjawił jakiekolwiek nowiny w tej sprawie, żeby czytelnicy wiedzieli, na co mogą się nastawiać.

„Jeszcze nie jest gotowa, ale poczyniłem postępy. Jednak nie tak duże, jak na to liczyłem rok temu, kiedy myślałem, że będzie teraz skończona” – napisał Martin. „Myślę, że wyjdzie w tym roku. (Ale hej, to samo myślałem w ubiegłym roku)”.

Przy okazji w jednym z kolejnych komentarzy autor przyznał, że jest „mało prawdopodobne”, aby kiedykolwiek jeszcze próbował napisać jakąś inną siedmiotomową serię fantasy, ponieważ ma za dużo innych pomysłów, które chciałby zrealizować. Potwierdził też, że po zakończeniu sagi będzie powracał do świata z „Pieśń Lodu i Ognia”, gdyż chodzi mu po głowie więcej krótszych historii osadzonych w Westeros w stylu opowiadań o Dunku i Jaju.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy