George R.R. Martin nie wykluczył wydania w przyszłości prequela „Gry o tron”

22 września 2016

martin-nie-wyklucza-prequela-gry-o-tron
Po ceremonii przyznania nagród Emmy, podczas której serial „Gra o tron” zdobył aż 12 statuetek, George R.R. Martin zasugerował fanom, że w przyszłości będą mogli przeczytać więcej książek na temat Westeros i wydarzeń, które rozegrały się przed pierwszym tomem sagi.

„Mam tysiące stron zmyślonej historii na temat wszystkiego, co doprowadziło do ?Gry o tron?, więc jest dużo materiału, a ja wciąż go dopisuję” ? powiedział Martin w rozmowie z „Deadline”.

Pisarz zaznaczył jednak, że fani „Pieśni lodu i ognia” nie powinni się jeszcze ekscytować. „W tej chwili wciąż jeszcze mamy serial do ukończenia i mam dwie książki do oddania, więc to wszystko są jedynie spekulacje” ? dodał.

Martin nadal nie podał daty wydania „Wichrów zimy”. Miesiąc w temu, w okolicznościowym poście opublikowanym na swoim blogu z okazji 20. rocznicy publikacji pierwszego tomu sagi, napisał: „Oto jestem dwadzieścia lat później… wciąż pracuję nad szóstą książką (i przykro mi, ale nie mam jeszcze komunikatu w sprawie jej ukończenia)”.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy