banner ad

Geoff Johns powraca do pisania komiksów. Doktor Manhattan zagości w uniwersum DC na dłużej?

3 stycznia 2017


Geoff Johns, jeden z najbardziej znanych i wpływowych twórców funkcjonujących w amerykańskiej branży komiksowej, oficjalnie zapowiedział, że wraca do pisania scenariuszy komiksowych. Całkiem prawdopodobne, że dojdzie do ponownego pojawienia się postaci z kultowych „Strażników” w nowym uniwersum DC.

Johns jest obecnie nie tylko dyrektorem kreatywnym odpowiedzialnym za układanie oraz nadzorowanie planów wydawniczych DC Comics, ale także prezesem tego amerykańskiego wydawnictwa. Ponadto udziela się w budowaniu kinowego uniwersum DC tworzonego wspólnie z wytwórnią Warner Bros. Stąd też pisanie scenariuszy komiksowych w ostatnim czasie zeszło u artysty na dalszy plan.

Wraz z rozpoczęciem roku Johns podzielił się kilkoma informacjami związanymi z filmowo-serialowymi adaptacjami komiksów DC ? zapowiedział między innymi, że wkrótce zostanie ogłoszony tytuł nowego serialu telewizyjnego. Najważniejsza informacja wiąże się jednak z aktywnością pisarską Johnsa.

Amerykański scenarzysta dał bowiem jasno do zrozumienia, że powraca do pisania historii komiksowych. Choć nie ujawnił żadnego konkretnego tytułu, to cenną wskazówką jest rysunek zamieszczony na Twitterze przy okazji noworocznego wpisu. Widzimy na nim Doktora Manhattana ? bohatera „Strażników” Alana Moore?a i Dave?a Gibbonsa.

Ostatnim komiksem, do którego Johns stworzył historię, był zeszyt specjalny z maja 2016 roku „DC Universe: Rebirth #1” stanowiący restart superbohaterskiego uniwersum DC. W numerze tym okazało się, że wspomniany Doktor Manhattan odegrał znaczącą rolę dla całego uniwersum zamieszkiwanego przez superbohaterów pokroju Batmana, Supermana oraz Wonder Woman.

Co więcej, w lipcu ubiegłego roku Jim Lee oraz Dan DiDio, twórcy związani z DC Comics, zasugerowali, że Johns faktycznie mógłby osobiście kontynuować historię zapoczątkowaną w pierwszym zeszycie „Rebirth”. Teraz wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Geoff Johns jest niezwykle ceniony przez sympatyków opowieści o trykociarzach. To właśnie w jego dorobku znajdują się przełomowe komiksy, takie jak „Flashpoint: Punkt krytyczny” czy „Infinity Crisis”. Entuzjastyczne oceny zyskał również jego run o korpusie Green Lantern (Zielona Latarnia). A to tylko kilka z wielu komiksów. Warto zatem trzymać kciuki za następne projekty scenarzysty.

[mw]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy