banner ad

Frederick Forsyth napisał tekst piosenki poświęconej żołnierzom

17 lutego 2016

forsyth-napisal-piosenke-dla-zolnierzy
Frederick Forsyth napisał słowa piosenki dedykowanej żołnierzom na całym świecie. Utwór nosi tytuł „Fallen Soldier” („Poległy żołnierz”) i opisuje tych, którzy zginęli na służbie.

„Chciałem napisać wiersz dla wszystkich poległych żołnierzy w każdej wojnie, z każdego kraju. Ludzi, którzy bez względu na wszystko walczyli o własną ojczyznę” ? wspomina genezę powstania utworu autor „Dnia Szakala”, który w młodości sam był żołnierzem, a konkretniej: jednym z najmłodszych pilotów w historii RAF. „Istnieje niekończący się potok poświęceń dokonywanych przez siły zbrojne na całym świecie. Czułem, że to dobry moment, aby napisać o tym pieśń żałobną. Skończyło się na czterowersowym wierszu, ale uznałem, że powinien on być śpiewany, a nie czytany”.

Muzykę do słów Fredericka Forsytha skomponował i zaaranżował producent muzyki klasycznej Gareth Ellis Williams. Nagranie wykonuje sopranistka Melissa z Royal Opera House. „Jestem bardzo zadowolony z efektu. Gareth zrobił niesamowitą robotę, tworząc muzykę, a Melissa była idealną osobą, aby dodać ścieżce muzycznej niezbędnych emocji i zapadającego w pamięć wokalu” – powiedział Forsyth.

Singiel można już kupić w wersji mp3. Płyta kompaktowa z nagraniem trafi do sprzedaży 19 lutego. Poniżej możecie zobaczyć teledysk do piosenki w wykonaniu Melissy.

[am]
źródło: The Telegraph

Tematy: , ,

Kategoria: newsy