Frédéric Beigbeder bierze się za produkowanie ekologicznej wódki dla hedonistów

29 czerwca 2020

Frédéric Beigbeder będzie miał swoją ekologiczną wódkę. Ma to być wysokiej jakości alkohol organiczny o nazwie Le Philtre. Francuski pisarz uważa bowiem, że da się pogodzić hedonistyczną postawę z dbaniem o naszą planetę.

Zapowiadany przez autora „Windows on the World” i „29,99” trunek ma być wytwarzany z źródlanej wody i ekologicznej pszenicy – wolnej od GMO i pestycydów. Alkohol nie będzie zawierał dodatku cukru. Butelki wykonane zostaną w 100% z odpadów szklanych pozyskiwanych z huty szkła w Wenecji, dlatego mogą mieć różne kolory. Korki natomiast powstaną z odpadów kory dębowej.

Marka Le Philtre to wspólne przedsięwzięcie Frédérica Beigbedera, jego brata i biznesmena Charlesa Beigbedera oraz ich przyjaciela z dzieciństwa, producenta filmowego Guillaume Rappeneau (cała trójka na zdjęciu powyżej). Destylacją wódki zajmuje się rodzinna firma Maison Villevert. Pierwsza partia ma liczyć 6 tysięcy butelek, które trafią do lubianych przez pisarza kawiarni i restauracji (Café de Flore i Closerie des Lilas) oraz kilku wybranych paryskich delikatesów i domów towarowych.

„Przez dwadzieścia lat zadawałem sobie to samo pytanie: jak pogodzić hedonizm z ekologią? Dwa lata temu, siedząc na plaży w Guéthary z moim bratem Charlesem i moim przyjacielem z dzieciństwa Guillaume Rappeneau, ubolewałyśmy nad tym, że konsumpcja rymuje się z destrukcją, że ekologia jest często synonimem rezygnacji z czegoś. Czy nie byłoby możliwe picie wódki bez niszczenia naszej planety? Tak narodziła się wódka organiczna Philtre” – komentuje Frédéric Beigbeder.

„Naszą ideą jest pozostawanie hedonistycznym, będąc jednocześnie zielonym, spożywanie produktów ekologicznych bez frustracji. W przypadku dobrze wykonanych produktów rozkład nie jest konieczny. Nasze butelki są zwrotne. Gdy będą puste, klienci mogą je napełnić za mniejszą cenę” – dodaje pisarz.

Wódka Le Philtre ma kosztować 49 euro za butelkę.

[am]
fot. Le Philtre
źródło: Le Philtre, Paris Match

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy