Franz Kafka dobry dla dzieci?

6 czerwca 2013

Kafka dla dzieci - 1
Dzieci uwielbiają niesamowite historie. W ich biblioteczkach często znajdują się książki o wilkołakach, duchach lub potworach. Dlaczegóż więc nie miałyby zapoznać się twórczością Franza Kafki? Do takiego wniosku doszedł amerykański autor książek dla dzieci i projektant gier wideo Matthue Roth, po czym napisał „Mojego pierwszego Kafkę”, pierwszą książeczkę obrazkową, która historie słynnego pisarza przekłada na język przystępny dla najmłodszych.

„Dzieci są bardziej oswojone z osobliwościami i przerażeniem niż dorośli. Cały świat jest dla nich dziwnym i nowym miejscem. Wszystko jest niezwykłe, wszystko jest przerażające” ? tak autor tłumaczy powody powstania książeczki w artykule opublikowanym na łamach „Huffington Post”. „Pewnej nocy czytałem Franza Kafkę(?) Moja córka spytała, co czytam i czy nie mógłbym również jej przeczytać. Nie chciałem. Ale potem to zrobiłem. Dlaczego nie? pomyślałem. Cóż złego mogłoby się przydarzyć?” ?dodaje, przyznając, że później noc w noc słyszał prośby o kolejne opowiadania Kafki.

Roth zaprosił więc rysownika Rohana Daniela Masona i razem zaadoptowali trzy opowiadania klasyka grozy, w tym „Przemianę”, na język zrozumiały dla wszystkich grup wiekowych. W ten oto sposób powstała pierwsza książeczka dziecięca sygnowana nazwiskiem Franza Kafki.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć ilustracje zdobiące książeczkę „Mój pierwszy Kafka”. A my już obstawiamy, kto będzie następny. Lovecraft, Poe czy Stoker?

Kafka dla dzieci - 2

Kafka dla dzieci - 3

Kafka dla dzieci - 4

Kafka dla dzieci - 5

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy