banner ad

Frank Miller zapowiada komiks o początkach Supermana!

23 lipca 2017


Frank Miller zasłynął w przeszłości nie tylko komiksami pokroju „Sin City” czy „300”, ale również własnymi interpretacjami losów słynnych superbohaterów, żeby wymienić chociażby Batmana, Daredevila czy Wolverine’a. Nie powinno zatem specjalnie dziwić, że podczas odbywającego się w San Diego konwentu Comic-Con amerykański twórca zapowiedział, że teraz chce po swojemu opowiedzieć genezę jednego z najważniejszych herosów, a więc Supermana.

Miller posiada już pewne doświadczenie w opisywaniu początków ikonicznych postaci z uniwersum DC Comics. To jemu zawdzięczamy tytuł „Batman: Rok Pierwszy”, w którym ukazano pierwszy rok działalności Mrocznego Rycerza. Teraz na podobnej zasadzie zostaną przedstawione losy Supermana. Potwierdza to zresztą sam Miller, wprost mówiąc, że „będzie to coś jak 'Batman: Rok Pierwszy'”. Wydawnictwo DC Comics oficjalnie podało już nawet tytuł „Superman: Rok Pierwszy”. W pracach nad 100-stronicowym dziełem autora wspomagać będzie John Romita Jr.

Jak zauważył Miller, „DC posiada trzy filary, którymi są Superman, Batman oraz Wonder Woman. Wszyscy pozostali bohaterowie są tak jakby spleceni wokół nich niczym sznurek, co jest cudowne”. Teraz nadeszła więc pora, aby legendarny rysownik i scenarzysta zajął się genezą kolejnego z tych filarów, Clarka Kenta/Supermana. „To będzie historia jego pochodzenia. Opowie o jego początkach od momentu, gdy papa Kent znalazł go na polu kukurydzy, i potem, gdy chłopak dorastał, aż został mężczyzną” – dodał Miller.

Swym nowym komiksem twórca „Powrotu Mrocznego Rycerza” będzie miał szansę zrehabilitować się w oczach części fanów, gdyż to właśnie na kartach tego dzieła Superman został przedstawiony w sposób odbiegający od kanonu ? mianowicie Człowiek ze Stali okazał się być rządowym agentem, który wyparł się swoich idealistycznych wartości. Konfrontacja Batmana z Supermanem stanowiła jeden z najważniejszych elementów historii.

Przy okazji warto nadmienić o ogłoszonych na Comic-Conie planach realizacji nowych animacji na podstawie komiksów DC. W tym kontekście również wymienia się Człowieka ze Stali. Przedstawiciele Warner Bros. oraz DC Comics zapowiedzieli dwuczęściową historię bazującą na „Śmierci Supermana” ? premiera pierwszego filmu zapowiedziana została na 2018 rok, natomiast kontynuacja historii, „Reign of Superman”, ukaże się rok później. Ponadto ma jeszcze powstać animowana adaptacja komiksu Briana Augustyna i Mike?a Mignoli „Batman: Gotham w świetle lamp gazowych”, którego akcja osadzona jest w XIX wieku, a Mroczny Rycerz musi zmierzyć się ze sprawą osławionego Kuby Rozpruwacza. Rysunkowej produkcji doczeka się także drużyna antybohaterów ze Suicide Squad.

Pierwszą grafikę promującą komiks „Superman: Rok pierwszy” możecie zobaczyć poniżej:

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy