banner ad

Fotografują przystojniaków czytających w nowojorskim metrze

10 lutego 2015

przystojniacy-czytaja
W mediach społecznościowych pojawił się nowy trend ? właściciele profilu na Instagramie „hotdudesreading” (z ang. Gorący faceci czytają) robią zdjęcia przypadkowym mężczyznom czytającym książki i czasopisma w nowojorskim metrze.

Panów zaprezentowanych na zdjęciach musi wyróżniać jedna rzecz: oprócz zainteresowań intelektualnych powinni dobrze wyglądać. Pomysł spotkał się z ogromnym odzewem ? w ciągu dziesięciu dni od założenia profil na Instagramie zaczęło obserwować ponad 80 tysięcy czytelniczek. Wprawdzie wśród lubiących i komentujących zdjęcia zdarzają się również mężczyźni, ale w tym wypadku to panie stanowią przytłaczającą większość odbiorców.

Twórcy profilu zachęcają do robienia zdjęć i przesyłania ich na wskazany na profilu adres mailowy. Stawiają tylko pewien warunek: panowie mają czytać tradycyjne książki i gazety. Użytkownicy Kindle i innych czytników odpadają.

Wprawdzie profil ma charakter czysto rozrywkowy, ale przy okazji może też przyczynić się do popularyzacji czytelnictwa. Pokazuje bowiem książkę jako atrybut nowoczesnego mężczyzny. Zważywszy na wyniki badań, według których panowie statystycznie rzadziej sięgają po lekturę niż kobiety, taka zachęta może przynieść pożądany skutek.

Poniżej możecie zobaczyć kilku czytających panów uchwyconych z ukrycia przez podróżujących nowojorskim metrem:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy