Flash mob w warszawskim Empiku promował powieść Chucka Wendiga

13 maja 2013

flashmob "Drozdy"
8 maja w salonie Empik Junior w Warszawie zorganizowano literacki flash mob z okazji polskiej premiery powieści Chucka Wendiga pt. „Drozdy. Dotyk przeznaczenia”.

Klienci księgarni, którzy w środę między godziną 17.00 a 18.00 przechadzali się między półkami Empiku, mogli z niepokojem zauważyć, jak wnętrze sklepu zapełnia się przebranymi na czarno postaciami. Każda z nich trzymała egzemplarz książki Chucka Wendiga. Niczym prawdziwe drozdy postacie przysiadły na szczytach regałów i oddały się lekturze. Jeden z klientów Empiku wzbudził jednak ich szczególne zainteresowanie. Na ucieczkę było niestety już za późno.

Drozdy. Dotyk przeznaczenia„W natłoku komunikatów prasowych, reklam i list bestsellerów trudno zainteresować czytelnika nową książką. W księgarniach codziennie zmieniają się okładki i tytuły promocyjne. Trudno zauważyć nowych, ciekawych autorów i przychodzące do nas światowe trendy” ? tłumaczą pomysłodawczynie akcji z Bibliocreatio. „Zastanawiając się nad tym, jak dotrzeć do młodych czytelników, komiksiarzy oraz fanów gier komputerowych, postanowiliśmy przekroczyć utarte ścieżki promocji literatury i stworzyć literackiego flash mob’a.”

Flash mob odbył się w dniu premiery powieści „Drozdy. Dotyk przeznaczenia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Akurat. Czerpiący z tradycji urban fantasy, czarnego kryminału, literatury sensacyjnej i powieści drogi thriller Chucka Wendiga opowiada o dwudziestoletniej Miriam Black, która widzi przyszłość. Wielokrotnie próbowała ją zmienić ? jednak zawsze bezskutecznie. Teraz ma szczególny powód, żeby spróbować jeszcze raz: Louis Darling ma umrzeć z jej imieniem na ustach, a tak się składa, że Miriam go kocha. I że Louis ocalił jej życie.

Poniżej możecie zobaczyć film dokumentujący flash mob w reżyserii Tomasza Goldbauma-Włazińskiego:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy