banner ad

Firma wypłaca czternastkę pracownikom, którzy co miesiąc czytają książki

8 marca 2013


Grupo Cometa, sieć dealerów samochodowych i motocyklowych z siedzibą w Cáceres (Hiszpania), znalazła sposób na zwiększenie sprzedaży, poszerzenie wiedzy pracowników na temat biznesu i poprawienie wzajemnych relacji ? stworzyła program czytelniczy. Aby zachęcić do brania w nim udziału, firma płaci na koniec roku tzw. czternastkę tym pracownikom, którzy co miesiąc czytają książki.

Głównym celem programu „Cometa czyta” jest zawodowy rozwój. Aby zdobywać punkty przekładające się na dodatkowe wynagrodzenie, pracownik musi przeczytać minimum jedną książkę z firmowej biblioteki, głównie o tematyce związanej z zarządzaniem, stosunkami interpersonalnymi oraz obszarem działalności firmy. Pracownicy mogą także sami zaproponować nowe tytuły i zdecydować, czy te, które znajdują się w posiadaniu biblioteczki, są przydatne czy nie. Po przeczytaniu książki należy dostarczyć pracodawcy podsumowanie z lektury.

Czytanie jest dobrowolne, ale do akcji przyłączyło się ponad 80 procent spośród 1350 pracowników firmy zatrudnionych w 15 sklepach na terenie całej Hiszpanii.

„Niektórzy pracownicy komentują, że po tym jak zaczęli czytać, wzrosły ich umiejętności i polepszyły się relacje w domu, a nawet wrócili do szkoły” ? powiedział w rozmowie z „Uol Economia” prezes spółki, Cristinei Melo.

Według prezesa w dziale sprzedaży można zaobserwować wyraźny związek pomiędzy czytaniem a wynikami sprzedaży. W dziale administracyjnym trudniej jest ocenić korzyści, ale należy podkreślić, że pracownicy są bardziej wykwalifikowani.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy